Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra 180 bg yakıt bilgisi

mehmetsatir

Kayıtlı Üye
Bugün Ankara'dan İzmir'e geldik, sürekli radar olduğu için 110'u geçmedik. Yakıt sonuçlarını paylaşıyorum;
Depo (pompa attığında) önce Ankara'da ve yolculuk sonunda İzmir'de aynı şekilde full dolduruldu,

- Parametreler şöyle:
Araç full (3 kişi +bagaj+arka koltuk yanı eşya dolu)
Klima 23 derecede auto ayarında
Ön lastik 41, arka lastik 36 psi (benzin kapağında yazılı olan aracın full dolu iken olması gereken lastik basınç değerleri)
Toplam 578 km,
benzin 4,69 TL/lt
toplam tutar 160 TL (159 TL'de pompa attı 160 TL'ye tamamlattım)
toplam benzin 34,12 lt
Arada tam gaz kalkış, ara hızlanma yaptım, hakkını da vermek lazım..

- Sonuç: 5,90 lt/100 km - 0,28 kr/km

- Yorum: Aracın normal kullanımda sağladığı bu ekonomi ve istediğimde 180 bg gücün ayağımın altında olduğunu bilmek beni tam olarak tatmin ediyor.

Araç dolu olduğunda arka lastik 41 ön 36 olması gerekmiyo mu. Kapaktada öyle yazıyo olması gerek :)

valla yazmayın şunları :) 1.2 tsi leonla aynı değerleri yakıyorum tak etti artık ibiza cupra alcam bende:) Abartmamak koşulu ile normal kullanımda değerler aynı 180hp ayağının altında.... Bu arada ciddi ciddi kafamda var ibiza cupraya geçmek...

bencede çok güzel yakıt oranı benim arac nedense anlamıyorum 20 liralık benzin alınca şehir içinde 40 km anca :(

Bugün Çeşme otobanında ortalama 200 ile gittim (Üçkuyular-Alaçatı yaklaşık 20 dk), ortalama 9,78 lt/100km gösterdi. Bence bu değer de iyi.. Hız 2 katı yakıt 1,65 katı.

Geri
Üst Alt