İbiza boya cizilme problemi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İbiza boya cizilme problemi

static-x

Kayıtlı Üye
merhabalar arkadaslar. benim araci her yikadigimda araba uzerinde surekli bir kac cizik olusuyor, bu arabanin boyasi bu kadar hassasmidir ki ben araci hic yikayamayacakmiyim, aracin uzerine hortumla su basiyorum iyicene tozu kumu dokulunceye kadar sonrasinda yumusak temiz bir bezle silerek yikama islemini gerceklestiriyorum. Acaba sizde bu sekilde cizilmeler oluyormu araci yikadiginizda yada ne tur bir yikama methodu tavsiye edersiniz ???

samiramist

Kayıtlı Üye
bendede kırmızı ibiza var bi süre sonra gözüne gözükmez onlar kılcal çiizik boya koruma ile geçer diye düşünüyorum

ZGR

Kayıtlı Üye
merhabalar arkadaslar. benim araci her yikadigimda araba uzerinde surekli bir kac cizik olusuyor, bu arabanin boyasi bu kadar hassasmidir ki ben araci hic yikayamayacakmiyim, aracin uzerine hortumla su basiyorum iyicene tozu kumu dokulunceye kadar sonrasinda yumusak temiz bir bezle silerek yikama islemini gerceklestiriyorum. Acaba sizde bu sekilde cizilmeler oluyormu araci yikadiginizda yada ne tur bir yikama methodu tavsiye edersiniz ???
pastayla kapanır hepsi dert edicek bişey değil onlar :)

drmvd

Kayıtlı Üye
seat ın boyası cok saglam. kılcal cızıkler zaten her aracta olusuyor. Honda kullandıktan sonra seat ın boya kalitesi mukemmel

habildinar

Kayıtlı Üye
Aracınızı süngerle yıkayın. Kurulamak için pamuklu bez ile silin. Fırça ve otomatik yıkamaları kesinlikle kullanmayın. Kılcal, küçük çizikler elbet olacaktır, ileride keyfe keder pasta veya boya koruma yaptırırsınız...

REİS38

Kayıtlı Üye
tavsiyem aracınız öncelikle pasta cile ve boya koruma yaptırın sonrada yıkamalarda sünger kullanın boya koruma işlemini imkan var ise yılda bir tekrarlatın hem aracın parlaklığını hemde boyasını korumuş olursunuz.

static-x

Kayıtlı Üye
anladigim kadariyla boya koruma sart gibi gozukuyor en kisa zamanda yaptirmaya calisicam, bugun bi fayat alayim kac liraya yapiliyomus bakalim.