Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Blow off..

Blow off taktırmaya karar verdım arkadaslar en uygun nerde yaptırablırız maltepede oturuyorum bostancı goztepe kartal bu cıvarlarda tanıdık uygun ustası olan varmı ?? :)

Bostancı sanayı Vwtech İlkan usta,ısının ıyısıdır tavsıye ederım

Saol görkem fıkrın ıcın ama sunun nasıl yapıldıgını anlatan bışey olsa nasıl yapıldıgnı gorsem flan yapıcam kendımde bulamadm :D

Turbodan gelen boruya bunu takmış fazla gelen basıncı geri çeviriyor sanırım olayı bu ben sadece o videodan gördüğüm kadarıyla yorum yaptım doğrumudur acaba başka bilen vardır mutlaka ama bu sesi yüksek devire çıkıp vites değiştirirken daha iyi duyarsın

Turbodan gelen boruya bunu takmış fazla gelen basıncı geri çeviriyor sanırım olayı bu ben sadece o videodan gördüğüm kadarıyla yorum yaptım doğrumudur acaba başka bilen vardır mutlaka ama bu sesi yüksek devire çıkıp vites değiştirirken daha iyi duyarsın

Evt aynen soledıgın gıbı ama ıste dızel araclarda swiç flan kullanıyor gaz pedalının altına baglanıyor oyusten incigi cincigi cok var :confused:

Blow off, aşırı beslemeli ve gaz kelebeği olan motorlarda işe yarayabilecek bir sistem, gaz pedalını bırakınca, basılan hava kelebeğe çarpıyor, bu yüzden basınçta ani düşüş olmaması için, bu engel anında, basılan hava dışarıya tahliye ediliyor, ciyaklama sesi işin kozmetiği tabii, diesellerde gaz kelebeği olmadığı için, ses dışında teknik faydası yok. Yapılan ilaveler, kesme-biçmeler de, gaz kelebeği olmadığı için yapılıyor.

Blow off, aşırı beslemeli ve gaz kelebeği olan motorlarda işe yarayabilecek bir sistem, gaz pedalını bırakınca, basılan hava kelebeğe çarpıyor, bu yüzden basınçta ani düşüş olmaması için, bu engel anında, basılan hava dışarıya tahliye ediliyor, ciyaklama sesi işin kozmetiği tabii, diesellerde gaz kelebeği olmadığı için, ses dışında teknik faydası yok. Yapılan ilaveler, kesme-biçmeler de, gaz kelebeği olmadığı için yapılıyor.

evet cok dogru soyluyorusunz ıste bu yuzden blow offtan pahalı montaj ucretı ıstıyorlar :confused:

Birde ben bir soru sorayım.. TSI motor ilk çıktığı sıralarda Blowoff sorunu vardı sanırım forumlarda bu konu geçiyordu.. Uyumlu uyumsuz sorun çıkartıyor filan diye konuşmalar vardı.. HKS Sequential Black Edition TSI motora uygulanabiliyor mu? Herhangi bir sorun çıkarıyor mu?
Yoksa o TSI'a uyumsuz diye konuşulan şeyler şehir efsanesinden ibaret miydi?

Geri
Üst Alt