Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Aydınlatmaların Kısılması.

S.Besin

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar bir sorum olacaktı. 2014 İbiza 1.4 motor aracımda direksiyonu çevirince iç tavan lambası ve farlarda kısıklık meydana geliyor ve direksiyonu çevirmeyi durdurunca ışıklar eski haline geliyor. Fark edince hemen garaja çekip garajın ışığını kapattım karanlık yerde denedim bariz daha çok belli oldu. Neyden kaynaklı olabilir acaba aküden mi yoksa daha farklı bir sebebi var mıdır?

Hani akü zayıfladı desek bunun direksiyonla ne alakası var acaba. Birde 2014 model bi araçta akü de durduk yere zayıflamaz ki. Ilginc geldi bana

#ismail' Alıntı:
Hani akü zayıfladı desek bunun direksiyonla ne alakası var acaba. Birde 2014 model bi araçta akü de durduk yere zayıflamaz ki. Ilginc geldi bana

Dönüşe duyarlı sislerden mi acaba diye aklıma geldi... Hanı direksiyonu çevirince devreye giren sisler biraz da olsa enerji mi çekiyor...

Elektrohidrolik direksiyon olduğundan aküye ihtiyaç duyuyor çevirince.
Benim aracımda da var aynı şey ama önemsemiyorum. Daha doğrusu bu bir sorun mu onu da bilmiyorum :)

Sorun degil ya her arabada var mesela camlar tamamiyle kapalıyken, kapatmaya çalışın farlar yine hafif inceden bi kısılma oluyor göze çarpıyor diye biliyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elektrik aksamı olunca aküden mi kaynaklı acaba diye soru işareti oluştu kafamda belki dediğiniz gibi dönüşe duyarlı sislerden yada hidrolik direksiyondan kaynaklı olabilir ama bariz aşırı bir düşüklük meydana geliyor bir sıkıntı var sandım. Başka araçlarda hiç karşılaşmadım garip bir durum servisle bir görüşmek lazım yinede hepinize çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Öncelikle merhabalar bir sorum olacaktı. 2014 İbiza 1.4 motor aracımda direksiyonu çevirince iç tavan lambası ve farlarda kısıklık meydana geliyor ve direksiyonu çevirmeyi durdurunca ışıklar eski haline geliyor. Fark edince hemen garaja çekip garajın ışığını kapattım karanlık yerde denedim bariz daha çok belli oldu. Neyden kaynaklı olabilir acaba aküden mi yoksa daha farklı bir sebebi var mıdır?

Araç kullanımına veya mevsime göre de aküde zayiflamalar olabiliyor. Direksiyon da elektriğe ihtiyaç duyduğu için kısılmalar meydana gelebilir çok normaldir. Önemli olan akünün aşırı zayıflamaması. Zaten akü değeri çok düşerse direksiyonda sertleşme de olabilir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç kullanımına veya mevsime göre de aküde zayiflamalar olabiliyor. Direksiyon da elektriğe ihtiyaç duyduğu için kısılmalar meydana gelebilir çok normaldir. Önemli olan akünün aşırı zayıflamaması. Zaten akü değeri çok düşerse direksiyonda sertleşme de olabilir.

Çok saolun aküye baktırmakta fayda var o zaman en azında akü sağlamsa bile ondan kaynaklı olmadığı kesinleşmiş olur.

Çok saolun aküye baktırmakta fayda var o zaman en azında akü sağlamsa bile ondan kaynaklı olmadığı kesinleşmiş olur.
Kontrol iyidir her zaman için. Ama düşük çıkacağını sanmıyorum. Aracı teslim alırken bayideki görevliye ilk sorduğum sorulardan biri farlar direksiyon çevrilince neden kısılıyor olmuştu. O da bu şekilde açıklamıştı. Tabii araç bayide kullanılmadığı için de aküde biraz zayıflama olması normaldi. Zamanla azaldı bu kısılmalar ama tamamen ortadan kalkacak diye bir şey yok. Evdeki lambayi düşünün. Sohbeni açtığınızda lamba biraz kısılıyor.

Geri
Üst Alt