Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Aydınlatmaların Kısılması.

Kontrol iyidir her zaman için. Ama düşük çıkacağını sanmıyorum. Aracı teslim alırken bayideki görevliye ilk sorduğum sorulardan biri farlar direksiyon çevrilince neden kısılıyor olmuştu. O da bu şekilde açıklamıştı. Tabii araç bayide kullanılmadığı için de aküde biraz zayıflama olması normaldi. Zamanla azaldı bu kısılmalar ama tamamen ortadan kalkacak diye bir şey yok. Evdeki lambayi düşünün. Sohbeni açtığınızda lamba biraz kısılıyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Söyledikleriniz çok doğru güzel bir örnek oldu :)

Öncelikle merhabalar bir sorum olacaktı. 2014 İbiza 1.4 motor aracımda direksiyonu çevirince iç tavan lambası ve farlarda kısıklık meydana geliyor ve direksiyonu çevirmeyi durdurunca ışıklar eski haline geliyor. Fark edince hemen garaja çekip garajın ışığını kapattım karanlık yerde denedim bariz daha çok belli oldu. Neyden kaynaklı olabilir acaba aküden mi yoksa daha farklı bir sebebi var mıdır?

Kronik bir sorun benim cordoba da mevcut.cam kumanda butonu zorladin mi o da yapior.genellikle seatlarda gorulen amansiz bi hastalik :) alternator ile alakali.akuden deil boşa servise gitmeyin derim.72 amperlik aküyü bi test edin derim.benim gorusum orjinal akünün elektrik tesisatini yukunu kaldirmiyordur.acaba amper düsük diye yapabilir mi...kendi sahsi düsüncem eger olmazsa kurcalamayın

Kronik bir sorun benim cordoba da mevcut.cam kumanda butonu zorladin mi o da yapior.genellikle seatlarda gorulen amansiz bi hastalik :) alternator ile alakali.akuden deil boşa servise gitmeyin derim.72 amperlik aküyü bi test edin derim.benim gorusum orjinal akünün elektrik tesisatini yukunu kaldirmiyordur.acaba amper düsük diye yapabilir mi...kendi sahsi düsüncem eger olmazsa kurcalamayın
Akünün yetersiz kalmasını bende düşündüm çünkü @ediperdinc 'in de söylediği şohben muhabbeti gibi hani direksiyon çevirince yapıyor + buna sisler ekleniyor çevirince, direksiyon motoru vs akü yetersiz kalıyor galiba.

SLM ŞEREF BEY O HER ARAÇTA VAR DİREKSİYONU ÇEVİRİNCE SİS LAMBASINIDA YAKTIĞI İÇİN ENERJİ AZALMASI NORMAL BİR SORUN YOK YANİ

SLM ŞEREF BEY O HER ARAÇTA VAR DİREKSİYONU ÇEVİRİNCE SİS LAMBASINIDA YAKTIĞI İÇİN ENERJİ AZALMASI NORMAL BİR SORUN YOK YANİ
galiba dediğiniz gibi başka tarafta bir sıkıntı olmadığına göre normal bir şey :)

BENDEDE AYNI ARAÇTAN VAR 2015 MODEL ARKADAŞIMDADA DENEDİK İKİSİDE AYNI SERVİSE SORDUĞUMUZDADA SİS LAMBASINI YAKTIĞI İÇİN ENERJİ AZALMASINDAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ GÖNLÜNÜZ RAHAT OLSUN HERHANGİ BİR SIKINTI SÖZKONUSU DEĞİL YANİ

BENDEDE AYNI ARAÇTAN VAR 2015 MODEL ARKADAŞIMDADA DENEDİK İKİSİDE AYNI SERVİSE SORDUĞUMUZDADA SİS LAMBASINI YAKTIĞI İÇİN ENERJİ AZALMASINDAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ GÖNLÜNÜZ RAHAT OLSUN HERHANGİ BİR SIKINTI SÖZKONUSU DEĞİL YANİ
Servise soracaktım gerek kalmadı sayenizde çok teşekkür ederim :)

Elektrohidrolik direksiyon DC elektrik motoru ile çalışmakta DC elektrik motoruna fazla yük bindiğinde gereğinden fazla akım çekiyor ve buda ışıkların vb. diğer elemanların kısılmasına yol açıyor. korkacak birşey yok zaten tasarlayan mühendisler tesisatı bu toleransa göre tasarlamışlardır. Alternatörde yetersiz gelirse aynı durum olur , kafaya takacak birşey yok keyifli sürüşler dilerim..

Geri
Üst Alt