Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Alternatif Lastik Ebatı Tavsiyesi

2013 1.2 tsi 105 hp Seat İbiza' ma yazlık teker almak istiyorum. Orjinal boyutları 185 60 15 fakat bu ebatlarda hem çeşit az hem de maliyetli. Bunun yerine 185 65 15 taktırsam sizce sürtme, kontrol kaybı ve fren mesafesi gibi sorunlar yaşar mıyım?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Tavsiye etmem dış çapta çok fark var. Orjinal ölçüde alin derim..

a9519b80a5f0964fa029f5355eb6a105.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araçta yük olduğunda arkalar sürtme yapabilir, ayrıca km saatinde sapma olur.. dış çap arttığı için araç kalkisinda ve hızlanmasında olumsuz yönde etki yaratabilir..

Kışlıklar için hız önemli değil. Çok ani hızlanmalar yapmam kış sartları malum. Arkaların değil de ön tekerlerin diteksiyonun kırılması yüzünden sürtme ihtimali düşündürüyor beni daha çok. Yazlıklar için sanırım orjinal ebatları daha mantıklı.

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Kışlıklar için hız önemli değil. Çok ani hızlanmalar yapmam kış sartları malum. Arkaların değil de ön tekerlerin diteksiyonun kırılması yüzünden sürtme ihtimali düşündürüyor beni daha çok. Yazlıklar için sanırım orjinal ebatları daha mantıklı.

Sanmam ön tarafta sorun yaşatmaması lazım, lastikleri kullanmadiysaniz değişim talep edin orjinal ebat alın..

ben kışlıklarda 185 65 15 ölçüde kullandım bariz bi sorun yaşamadım.

2013 1.2 tsi 105 hp Seat İbiza' ma yazlık teker almak istiyorum. Orjinal boyutları 185 60 15 fakat bu ebatlarda hem çeşit az hem de maliyetli. Bunun yerine 185 65 15 taktırsam sizce sürtme, kontrol kaybı ve fren mesafesi gibi sorunlar yaşar mıyım?

195/55/15 kullanıyorum ibizam da lastiği alırken internette hesapla programları var onu kullandım. Dikkat etmen gereken nokta %3 den fazla büyük veya küçük olmamalı. Senin verdiğin değerler arasındaki fark %2.9 takabilirsin yani bir engel teşkil etmiyor. Bana sorarsan takma ama kalın yanaklı lastikler çok kötü duruyor araçta daha ince yanaklı birşeyler düşün. IMG_4167.jpg

Geri
Üst Alt