Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 2015 1.4 buji değişimi hakkında bilgi ve buji değişimi (videolu)

EMRESAYGIN

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar aracım 2015 model seat ibiza 1.4 motor. Aracım lpgli olduğundan dolayı BOSCH markasının lpgli aracları için üretmiş olduğu iridyum bujiyi tercih ettim.Seri modeli olarakta videoda detaylı bilgi veriyorum. Youtube da kendi aracıma özgü bir buji değiştirme videosu rastlayamadım ve yabancı sitelerden araştırma yaparak kendi bujilerimi değiştirdim. Benim gibi diğer kimselerin uğraşmaması amacıyla videoyu paylaşıyorum. Faydası olması temennisiyle :)

Hocam ilerleyen zamanlarda yakita ve cekise ne gibi etkileri oldu onuda paylasabilirsen faydalanan sayisi artar :) ben aracimla ilgili bir paylasim bulamadim bende uyumlu iridyum buji siparis verdim insallah bende carsamba yada persembe gunu degisimi yapacagim..

Tabikide şuanda gördüğüm kadariyla kısa mesafede hızlanma süresi arttı araç soğukken ilk kalkışta biraz boğulma oluyordu ancak şuan o sıkıntı gitti diyebilir daha fazla yorumu biraz kullandıktan sonra yapacağım ☺️ aracınız LPG li ise çok doğru bir tercih yapmışsınız çok büyük farklar olduğunu okumuştum . Bende bu yüzden tercih ettim. Videoyu izleyerek artık sizde kendiniz degistirebilirsiniz ☺️

Geçen ki bakımda bende bujileri değiştirdim, Bosch taktırdım ama normal olanı taktırdım. Sizin LPG tüketim değerleriniz nedir?

lpg tüketimim şuanda şehir içinde 100km/10 litre civarında.Ancak daha iridyum bujiyi yeni taktım 2 gun oldu daha o yuzden yakıt değişimini daha ölçemedim. lpg tüketimden ziyade iridyum bujiyi tercih etmemin sebebi lpgnin yanmasıyla olusan ısı benzinin yanmasından oluşan ısıdan daha fazla olduğundan dolayı normal bujiler yanma sırasında oluşan ısıdan cok etkileniyor ve irirdyum buji bu ısıya dayanabiliyor. iridyum bujiyi araştırdığımda ve yapısını incelediğimde gerçekten tercih edilebileceğini gördüm.

lpg tüketimim şuanda şehir içinde 100km/10 litre civarında.Ancak daha iridyum bujiyi yeni taktım 2 gun oldu daha o yuzden yakıt değişimini daha ölçemedim. lpg tüketimden ziyade iridyum bujiyi tercih etmemin sebebi lpgnin yanmasıyla olusan ısı benzinin yanmasından oluşan ısıdan daha fazla olduğundan dolayı normal bujiler yanma sırasında oluşan ısıdan cok etkileniyor ve irirdyum buji bu ısıya dayanabiliyor. iridyum bujiyi araştırdığımda ve yapısını incelediğimde gerçekten tercih edilebileceğini gördüm.
İridyum bujiler LPG için iyidir pahalı diye taktırmadım, benim de şu an LPG tüketimim 7.8 lt/100 km de şehir içi trafikte

evet normal bujilere göre 1.5 kat daha fazla ben 170 tlye almıştım kendim taktım işcilik odemedim. ancak normal bujiler 15 bin km de değiştirilmesi gerekiyor diye duydum iridyum buji 30 bin km oldugundan zaten buradan tolere eder diye düşündüm zamanla farkı olacak mı olmayacak mı göreceğiz :) sizin arac az yakıyormus ama neredeyse benzinli litresinde

evet normal bujilere göre 1.5 kat daha fazla ben 170 tlye almıştım kendim taktım işcilik odemedim. ancak normal bujiler 15 bin km de değiştirilmesi gerekiyor diye duydum iridyum buji 30 bin km oldugundan zaten buradan tolere eder diye düşündüm zamanla farkı olacak mı olmayacak mı göreceğiz :) sizin arac az yakıyormus ama neredeyse benzinli litresinde
Yakıt değerlerini ölçme şansınız oldumu

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ben bujiyi aldim ama halen bagajda dolasiyor :D usta bujilerin birini söktü icindeki bujiler cok iyi durumdaydi iridyum bujiler bir sure daha dolasacak bagajda :)))

Geri
Üst Alt