Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 2011 1.4 Motor Hk. Yardım !!!

mooncrown

Kayıtlı Üye
Aracın motorun sağ tarafında döküm bir kol var üzerinde VW AC yazıyor ve elle sağa sola hareket ettirilebiliyor acaba ne işe yarar bilen var mı?

mooncrown arkadasim tesadufun boylesi :) bende 0 2012 model ibiza aldim araci alali 1 seneyi gecti bugun temizligini yaparken dikkat ettim bende o dediginiz kola tamda foruma yazmayi dusunuyodum. elle saga ve sola hareket ediyor kol. sonradan fark ettimki kolu saga ve sola kaydirinca aracin icerisinde vites kolu da degisiyor, sanirim vitesle alakali bir kol ama tam olarak ne ise yaradigini bende bilmiyorum ve merak ediyorum. O kolu kaputun icinde tutulup saga sola kaydirilacak sekilde yapmalarinin bi mantigi vardir heralde. bilen arkadaslarin aciklamada bulunacaklarini umuyorum.Hayirli forumlar

Ben dikkat etmemiştim vites kolunun oynadığını :) İlginç bir mantıkmış. Dediğin gibi bilen bir arkadaş yardımcı olur. Müsait olursam servisi arayıp soracağım. İnternette de araştırdım ama adını bilmediğim için zor oldu öğrenemedim.

bi bende bakıyım merak ettim aldğımdan beri dikkatimi çekmedi doğrusu

Bahsettiğiniz şey denge kolu olması lazım.

Vites kutusundan gelen tık tık sesi zaten seatlarda en sevdiğim şey, demekki o parça bu sesin üretilmesini sağlıyor. Ben yinede servis ile görüşeyim :)

Normal bir şey olduğunu söylediler. Arkadaşların dediği gibi vites kolunun bir uzantısı. Ben ilk defa karşılaştım :)

Geri
Üst Alt