İbiza 2011 1.4 Motor Hk. Yardım !!! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

İbiza 2011 1.4 Motor Hk. Yardım !!!

mooncrown

Kayıtlı Üye
Aracın motorun sağ tarafında döküm bir kol var üzerinde VW AC yazıyor ve elle sağa sola hareket ettirilebiliyor acaba ne işe yarar bilen var mı?

static-x

Kayıtlı Üye
mooncrown arkadasim tesadufun boylesi :) bende 0 2012 model ibiza aldim araci alali 1 seneyi gecti bugun temizligini yaparken dikkat ettim bende o dediginiz kola tamda foruma yazmayi dusunuyodum. elle saga ve sola hareket ediyor kol. sonradan fark ettimki kolu saga ve sola kaydirinca aracin icerisinde vites kolu da degisiyor, sanirim vitesle alakali bir kol ama tam olarak ne ise yaradigini bende bilmiyorum ve merak ediyorum. O kolu kaputun icinde tutulup saga sola kaydirilacak sekilde yapmalarinin bi mantigi vardir heralde. bilen arkadaslarin aciklamada bulunacaklarini umuyorum.Hayirli forumlar

mooncrown

Kayıtlı Üye
Ben dikkat etmemiştim vites kolunun oynadığını :) İlginç bir mantıkmış. Dediğin gibi bilen bir arkadaş yardımcı olur. Müsait olursam servisi arayıp soracağım. İnternette de araştırdım ama adını bilmediğim için zor oldu öğrenemedim.

frknylmz38

Kayıtlı Üye
bi bende bakıyım merak ettim aldğımdan beri dikkatimi çekmedi doğrusu

mooncrown

Kayıtlı Üye
Vites kutusundan gelen tık tık sesi zaten seatlarda en sevdiğim şey, demekki o parça bu sesin üretilmesini sağlıyor. Ben yinede servis ile görüşeyim :)

mooncrown

Kayıtlı Üye
Normal bir şey olduğunu söylediler. Arkadaşların dediği gibi vites kolunun bir uzantısı. Ben ilk defa karşılaştım :)