Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 2000 Signom hakkında birkaç detay?

yukcell88

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracı daha bugün getirdim Nevşehir'den, yalnız kafama takılan bazı ufak problemleri de var hani... Size danışayım dedim, bildiklerinize yorum yaparsanız beni memnun edersiniz.

1. Aracın ayna ayar düğmesi kırık, yani üstündeki topuz. Değişme durumu nasıl? Yani tüm sistem mi değişecek, yoksa sadece küçük bi switch şeklinde mi?

2. Araç otomatik vitesli, göstergelerdeki PNR321 göstergesi tamamen iptal, aldığım kişi -aracı- olduğundan bilmediğini söyledi. Ölü piksel tarzı değil, hiç can yok diyebilirim, o konuda daha önce sıkıntı yaşayan oldu mu?

3. Otomatik vites Seat'larda vitesin yanındaki harf ve rakamlarda ışık yok mu? Bi ara D diye 3 e atıp gelmişim, yürürken değiştirmek istemedim, 80 km/h de 3500 deviri görünce farkettim de :D

4. Silecek hız ayarını bulamadım :( Silecek kolunun üzerindeki ileri geri ok işaretinin yol bilgisayarını yönettiğini annemin uyarısıyla anladımpuhaha, silecek tek kademe alt ve "pulse" diyeceğim üst kademe var.

Deneyimleriniz ile aydınlatırsanız çok memnun olurum :D

Bie de hangi marka LPG yi önerirsiniz, fiyatları ile belirtirseniz güzel olur :D

Çok şey istedim, kusura bakmayın. İlk arabanın heyecanı :) Hele ki böyle bi aslan parçası olunca :p ( Gönül isterdi Leon Cupra emme :D)

sayın büyüklerim, yok mu hiç tavsiyeniz? İyi bayramlar bu arada...

Şu an sıkıntı yaptığım konu otomatik vites göstergem. Hiç bir hareket yok, sanayide elektronikçilere göster dediler, 2000 model araba için servise gitmek de istemiyorum.

Bir de otomatik vites yağ değişimi diye birşey duydum, o konuda ne yapmam gerekir?

selamlar , aynı ibiza bende var..donanım olarak "SIGNO" olarak geçmekte herhalde sizin aracınız da , "SIGNO"modeli.
1-ayar düğmesi switch olarak değiştirilirse daha kullanıma yatkın olur.yoksa yapıştırma vs. şeklinde olucak olan işlemlerde iyi sonuçlar alamazsınız.
2-otomatikleri bilmiyorum fakat acilen ekran işini çözmelisiniz.Zira , hangi viteste olduğunuzu bilmeden yolculuk yapmak sıkıntılı olablir .yol bilgisayarı ekranı bende araştırıyorum.
4-alt silecek bölümü aralıklı olan silecek modudur.aralıklı 10 sn gibi atıyorum sürelerle çalışır.Hafif yağmur ve yağışlarda kullanmak için yapılmıştır.
Üste doğru olan silecek modları , hızları sürekli artış gösteren modlardır.

ATİKER marka LPG taktırdım.Yeni sistem "FAST" sistemi,simit depo kullandım.Yakıtından ve performansından son derece memnunum.400 km sonra periyodik bakım ve ayar için ATİKER'e gideceğim ...
atiker 1100 gibi
lovato 1250-1300
BRC 1600-1700
LPG sistemi için en önemli unsur ; Montaj işçiliğidir.Ayar ve işçilik güzel olursa sorun çıkacağını sanmıyorum.
VW serisinde Lovato öneriyorlar , fakat ben de araştırmadım , ne farklılık sunuyor ve artısı ne olucak diye ... BRC nin ekipmanları kalitelidir.
LEON Cupra emme manifold'u ; bizim araçlarımıza olmaz...CUPRA Turbo araçtır.Biz atmosferikiz ;)
Umarım yardımcı olabilmişimdir ;)

selamlar , aynı ibiza bende var..donanım olarak "SIGNO" olarak geçmekte herhalde sizin aracınız da , "SIGNO"modeli.
1-ayar düğmesi switch olarak değiştirilirse daha kullanıma yatkın olur.yoksa yapıştırma vs. şeklinde olucak olan işlemlerde iyi sonuçlar alamazsınız.
2-otomatikleri bilmiyorum fakat acilen ekran işini çözmelisiniz.Zira , hangi viteste olduğunuzu bilmeden yolculuk yapmak sıkıntılı olablir .yol bilgisayarı ekranı bende araştırıyorum.
4-alt silecek bölümü aralıklı olan silecek modudur.aralıklı 10 sn gibi atıyorum sürelerle çalışır.Hafif yağmur ve yağışlarda kullanmak için yapılmıştır.
Üste doğru olan silecek modları , hızları sürekli artış gösteren modlardır.

ATİKER marka LPG taktırdım.Yeni sistem "FAST" sistemi,simit depo kullandım.Yakıtından ve performansından son derece memnunum.400 km sonra periyodik bakım ve ayar için ATİKER'e gideceğim ...
atiker 1100 gibi
lovato 1250-1300
BRC 1600-1700
LPG sistemi için en önemli unsur ; Montaj işçiliğidir.Ayar ve işçilik güzel olursa sorun çıkacağını sanmıyorum.
VW serisinde Lovato öneriyorlar , fakat ben de araştırmadım , ne farklılık sunuyor ve artısı ne olucak diye ... BRC nin ekipmanları kalitelidir.
LEON Cupra emme manifold'u ; bizim araçlarımıza olmaz...CUPRA Turbo araçtır.Biz atmosferikiz ;)
Umarım yardımcı olabilmişimdir ;)

Onur kardeşim, verdiğin değerli bilgileri için çok teşekkür ederim. Lakin benim arabamda silecek kolunda altta bir üstte bir kademe var. Tek silimlik üst modun üstünde başka yok maalesef. Bu sizin aracınızda varsa bendeki problemli demektir.

Benim aracımdada ATİKer takılı gayet güzül performansı filan ayna ayarları yapan kısmı sanırım komple degıstırmenız gerek bi arkadasımınkide kırılmıstı o komple degıstırdı
bide elektirikciye gidecekSen yeni sanayi DSİ tarafından gir büyük camiinin Arkada tarafında DOĞUŞ OTO elektirik var hamdi abi On numara inSandır kendisi ÖzSa dan ayrılma bi usta oraya gidin bide Otogaz sisTemi yaptıracaksan ıhlamur köprüsünün Orda MAVİ OTO GAZ var Yusuf usta işinin ehlidir kendileri yerlerini bulamassanız beraber gideriz bi gün :)

Onur kardeşim, verdiğin değerli bilgileri için çok teşekkür ederim. Lakin benim arabamda silecek kolunda altta bir üstte bir kademe var. Tek silimlik üst modun üstünde başka yok maalesef. Bu sizin aracınızda varsa bendeki problemli demektir.

rica ederim hiç sorun değil :)
silecek kolu durumunu inan bilmiyorum fakat Seat'dan anlayan bir usta bulup baktırtabilirsen sorunu daha net anlarız :)

Benim aracımdada ATİKer takılı gayet güzül performansı filan ayna ayarları yapan kısmı sanırım komple degıstırmenız gerek bi arkadasımınkide kırılmıstı o komple degıstırdı
bide elektirikciye gidecekSen yeni sanayi DSİ tarafından gir büyük camiinin Arkada tarafında DOĞUŞ OTO elektirik var hamdi abi On numara inSandır kendisi ÖzSa dan ayrılma bi usta oraya gidin bide Otogaz sisTemi yaptıracaksan ıhlamur köprüsünün Orda MAVİ OTO GAZ var Yusuf usta işinin ehlidir kendileri yerlerini bulamassanız beraber gideriz bi gün :)

İnşallah Uğur kardeşim, DOĞUŞ OTO'ya uğrayacağımdan emin ol ;) Efsane Elektronik dediler oraya gittik (ÖzSa'dan ayrılan Yeni Star Otomotiv Şeref Usta'nın tavsiyesiyle) bana yarım gün bırak aracını bakalım dedi, belki ara bağlantıları kopmuştur dedi ama lpg takılsın, muayene üstüme alma filan hallolsun o zaman sıra göstergeye gelecek :D Aracın hiç yabancı değil bu arada, bordo bir leon hiiiç gözümden kaçamaz, öyle bi şansı yok :D

Silecek kolunun üstünde kademe tuşları var..Oradan ayar yapılabiliniyor...

İnşallah Uğur kardeşim, DOĞUŞ OTO'ya uğrayacağımdan emin ol ;) Efsane Elektronik dediler oraya gittik (ÖzSa'dan ayrılan Yeni Star Otomotiv Şeref Usta'nın tavsiyesiyle) bana yarım gün bırak aracını bakalım dedi, belki ara bağlantıları kopmuştur dedi ama lpg takılsın, muayene üstüme alma filan hallolsun o zaman sıra göstergeye gelecek :D Aracın hiç yabancı değil bu arada, bordo bir leon hiiiç gözümden kaçamaz, öyle bi şansı yok :D

bi ara bulusalım belki yolda sürtüşmüsüzdür biraz Ordan tanıya bilirsin :D:D

Geri
Üst Alt