Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.2 TDİ Yakıt Tüketimi

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 1.2 tdi motor vw grubun en küçük hacimli motoru. Uzun zamandır şehir içi agresif kullanımdan dolayı bu ekonomikliğini pek yaşadığımı hissetmedim. Son zamanlarda shell GTL V Power denemeye başladım ve 1100 kmlik bayram yolculuğu sırasında uzun yolda biraz sabırla yakıt tüketiminin ne kadar düşeceğine baktım ki en kötü yakıt tüketimim şehiriçi 6.2 lt/100km idi.

yola çıkmadan önce depoyo sonuna kadar gtl ile doldurdum.

ve çıktık yola; evin önünden memleket 430 km bunun 50 kmsi ağır virajlı yokuş iniş çıkış (3. viteste). 430 km dönüş. geri kalan 240 km şehir içi trafiği. dört beş istisna dışında 90-100 arasında kaldım. düz yolda cc açıktı.

sonuç olarak 49 lt GTL ile 1100 km gitmiş olduk yani 4.4 lt /100km'i bu yalıtla anca bulabildirk fuel save ya da normal v power ile daha da artardı diye düşünüyorum.

diğer arkadaşlarda yakıt tüketimlerini paylaşırsa güzel olur gibime geliyor. 1.4 tdi olupta bunun altına inebilen arkadaşlaar var dye bılıyorum

geçen denizli-kütahya yaptım yine sabit 90 la gittim ama yakıt tüketimi pek düşmedi 4.4lt/100 km tabi bakımı yaklaştı onunda etkisi vardır. birdehaki sefere de 110 ile deneyeceğim bakalım ne kadar fark olacak????

arkadaşımda 1.2 polo tdi var yakıt ne kadar yaktığını bilmiyorum ama kendi tabiriyle kokluyo diyo :D ama gidişini pek beğenmediğimi söylemeliyim

Evet sen uzun yolculuk yapmışsın bu yüzden 1100 e çıkmış..Normaldir..Ben şehir içi(istanbul) 950 km gidiyorum bir depo ile..benim de 1.2 tdi

evet arkadaşalar bu hafta denizli kütahya yaptım 155 tl 40 lt normal v power 838 km yaptık. bunun yaklaşık yarısı şehir içi kullanımı soğuk havada ve sert kullanım. bu durumdaki ortalama yakıt tüketimi de 4.7lt/100km oluyor.

@burakfatih sende kaç lt yakıt alıyorsun yazarsan senin ortalamayıda ekleriz

kış ve soğuk halalar yakıt tüketimlerini şehiriçi 6.5 lt / 100 km ye kadar çıkardı. tabi bunda yaklaşan bakımında etkisi var :(

6.5 dizel hemde 1.2 için fazla gibi arabayı tekmi kullanıyorsunuz vede ayıp olmazsa kilonuz kaç 1.2 arabada 10 kilonun bile farkını görüyorsunuz hele 1 ton olan arabada

180nm yetrli olmalı.tabi ekonomi bazlı 3 silindir tdi.normal sayılır.1.4 tdi de hemen hemen aynı yakıyor. 4-4.5lt gibi.120km sabit ş.arası 5.2 yakıyor.90km sabit 4-4.5 arası yakıyor

zaten bir sonraki tüketime baktım 5.34lt / 100km olmuş en kötü değerim 6.5lt /100km olmuş oldu

dediğiniz gibi 1.4 tdi lar gibi bir tüketimi var tüketim havaların ısınmsı ve 30.000 bakımı ile 5'in altına inecek diye umuyoruz

Geri
Üst Alt