Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.2 TDİ Yakıt Tüketimi

1.2 tdi 4-6,2lt arası yakıyorsa 1.4-1.6-1.9 tdi lar da izlenimlerim kadarıyla bu aralarda yakıyor. benim anlamadığım motor hacimleri farklı nasıl oluyor bu iş çözemedim bir türlü.
yanlış anlamayın dizel alırsak eğer fikir sahibi olalım diye soruyorum.1.2 tdi ile işkence cekmektense aynı tüketimlere sahip yüksek motor alınır:)

1.2 tdi 4-6,2lt arası yakıyorsa 1.4-1.6-1.9 tdi lar da izlenimlerim kadarıyla bu aralarda yakıyor. benim anlamadığım motor hacimleri farklı nasıl oluyor bu iş çözemedim bir türlü.
yanlış anlamayın dizel alırsak eğer fikir sahibi olalım diye soruyorum.1.2 tdi ile işkence cekmektense aynı tüketimlere sahip yüksek motor alınır:)

buyuk motorla basmaya baslayinca artis daha hizli olur.

herkesin kosullari ayni degildir. birinin yaktigi sartta ancak diger arac kullanilirsa fark gorulur. mesela diyorumki verin bana 1.2 tdi ibizayi 3 lt degerleri ile gezip durayim :) amaci ona gore olan bir motor sanzimanida ona gore olan bir motor ama altinda 1.6 varmis gibi surersende 1.2 gibi yakar onun kadarda gitmez.

görünüşe göre öyle yani 1.2 ile 1.6 arasında %30 fark var yakıttada bu farkı bekliyoruz ama araçlar aynı böyle olunca kullanımında etkisi ile hemen hemen birbirlerine yakın yakıyorlar bu durumda avantajı vergi oluyor sadece

3.1 yaktırıyorum şehirdışında(anlık değil yaklaşık 300kmlik ortalamam 3.1) ama bir depo için ortalamaya bakarsak eğer 1661 km yaptım bu arada benim depo 62 lt civarı alıyor bazen 63 alıyor ben dibine kadar bitiriyorum kırmızı yandıgında 191km gitmişliğim var o derece dibine kadar kullanıyorum yani ama sonuçta max 62-63 lt yakıt aldım geçende ankadaradayken ayberkle konustuk inanamadı ona yol bilgisayarından 2. kademeyi gösterdim 5000km lik ortalama yakıt tüketimim 4.1 idi ve ortalama hız ise 48 di yani o 5000 km sadece şehir dışı değil şehir içi dahil bir ortalamaydı o da hayret etti kendisi tekrar baktı 2. kademede yani 10000 km de bir sıfırlanabilen bir kademede olduguna emin oldu:)

bu arada bugün bende polonun 1.2tdi a baktım fiyat yüksek geldi bluemotion 41bin tl idi çok olmasa 1.2 tdi kovalicam ama cok para benim gözümde eğer denk gelirse bi tane 1.2tdi alıp 2.5 ortalama ile gezmek istiyorum:) ki ben bu ortalamaları yaparımda videolar koyarmda bilen bilir beni :)

görünüşe göre öyle yani 1.2 ile 1.6 arasında 0 fark var yakıttada bu farkı bekliyoruz ama araçlar aynı böyle olunca kullanımında etkisi ile hemen hemen birbirlerine yakın yakıyorlar bu durumda avantajı vergi oluyor sadece

bence de oyle vergi avantajı dışında çok bariz farklar yok

bu arada bugün bende polonun 1.2tdi a baktım fiyat yüksek geldi bluemotion 41bin tl idi çok olmasa 1.2 tdi kovalicam ama cok para benim gözümde eğer denk gelirse bi tane 1.2tdi alıp 2.5 ortalama ile gezmek istiyorum:) ki ben bu ortalamaları yaparımda videolar koyarmda bilen bilir beni :)
bluemotion gereksiz pahalı bence normalin comfort u yok dimi?

son güncel yakıt tüketimlerinizi alabilirmiyim arkadaşlar benim araçta sıkıntımı var anlamadım açıkçası

Geri
Üst Alt