Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.0 hakkında yorum

mertesn

Kayıtlı Üye
iyi akşamlar scw ailesi ibiza 1.0 hakkında bilgi endinmek istiyorum kullanan varmıdır? Alınmasını önerir misiniz? Yakıt tüketimi nasıldır lpg uyumu varmıdır? Performans olarak çok bişey beklenmez ama yorumlarınız nedir? Yazılım, pedal commander, hava filtresi vb. Yapsak daha iyi verim alır mıyız? Bu kardeşinize almasını önerir misiniz yani

Forumda sanki 1.0 motorla ilgili konular gördüm. Isterseniz bir araştırın.

iyi akşamlar scw ailesi ibiza 1.0 hakkında bilgi endinmek istiyorum kullanan varmıdır? Alınmasını önerir misiniz? Yakıt tüketimi nasıldır lpg uyumu varmıdır? Performans olarak çok bişey beklenmez ama yorumlarınız nedir? Yazılım, pedal commander, hava filtresi vb. Yapsak daha iyi verim alır mıyız? Bu kardeşinize almasını önerir misiniz yani
kardeş ben 13 temmuzda aldım aracı.500 km de lpg taktırdım.aracı 1 ağustosda zorla 35 e sattım.klima açınca arabayı inip itesin geliyor.aracın motorundan garip garip sesler geliyor vs.arka çok dar.zaten 6 ay sonra yeni kasası çıkacak.parana yazık

ibiza düşünüyorsan tsi tercih etmeni öneririm...
1.0 atmosferik için videoyu izleyin;

kardeş ben 13 temmuzda aldım aracı.500 km de lpg taktırdım.aracı 1 ağustosda zorla 35 e sattım.klima açınca arabayı inip itesin geliyor.aracın motorundan garip garip sesler geliyor vs.arka çok dar.zaten 6 ay sonra yeni kasası çıkacak.parana yazık

Hocam ne yaptınız siz ? 1.0 motora LPG takarsanız çekmemesi çok normal.Bizim ülkemizde ne yazık ki ''düşük motor az yakar '' gibi bir şehir efsanesi var. Ancak durum öyle değil. Düşük motorlar genelde düz yolu olan şehirler için tasarlanıyor. Mesela Konya gibi. Ama engebeli bir coğrafyadaysanız araç çekmeyeceğinden daha fazla araca yüklenmek durumunda kalacaksınız. Bu da haliyle daha çok yakıt tüketimi anlamına geliyor. Mesela videodaki arkadaşta 1.0 motor var ama benim 1.2 TSI ile aynı tüketim verilerine sahip. Ben de 6.5 değil de 7.2 l yakıyorumdur mesela. Demek istediğim bu. İnşallah bir sonraki aracımda tekrar LEON tercih edersem bu kez 150 BG ACT ya da 1.6 TDI tercih etmeyi düşünüyorum.

Araç çekmiyor diyenlere hayranım. 26 Ekim 2016 tarihinde aracı DSG olarak satınaldım. Yıkatı tasarrufu önceleri fazla olacağından o konu hakkında yorum yapmayacağım. Zira ortalamanın üzerindeyim hala. Fakat araç çekmiyor hikayesi tam bir şehir efsanesi. 110 Beygiri ne diye koymuşlar o araca o zaman. Araç gayet seri bir araç. Gitmiyor etmiyor diyenlere itibar etmeyin.

1.0 DSG bende yeni aldım araç çekmiyor gitmiyor diyen varsa eskişehire beklerim yokuşta bile aşırı güçlü bir araç çok memnunum

Arkadaşlar bahsi geçen araç 1.0 (75 hp) atmosferik motorlu versiyon sanırım .bendede 1.0 eco tsi var çoook memnunum. İkisini kıyaslamaya gerek yok.

Aynen konuşulan araç atmosferik 1.0 motor tsi değil ki zaten şehir içi düz 1.0 motorda tercih edilebilir beklentilerle alakalı tabi uzun yolda da sollamalarda ve yokuşlarda baya sıkıntı çektiğini biliyorum ama dediğim gibi beklenti meselesi

1.0 75 alırsan performans beklersen pişman olursun ama 1.0 tsi alırsan emin ol işini görür.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt