Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

Harun atladıgın nokta 1,6 140hp 180 nm motor Vw gıbı turbo değil Atmosferik ...........

Abi, güzel diyorsun da, honda 1.6 atmosferikten 167 hp alalı 20 sene oluyor..ama o da önemli değil..belki dediğin gibi önyargıdır,belki kuş serisinin yada uno-tipo serisinin devamı olduğu içindir, benim gözümde fiat vw den geride bir firmadır..konuşulan araçlar da ibiza-punto yani kağıt üstünde yakıt-performans-fiyat vs. yakın araçlar..ama ben bu 2 araç arasında kalsam, ibiza alırım..

Abi, güzel diyorsun da, honda 1.6 atmosferikten 167 hp alalı 20 sene oluyor..ama o da önemli değil..belki dediğin gibi önyargıdır,belki kuş serisinin yada uno-tipo serisinin devamı olduğu içindir, benim gözümde fiat vw den geride bir firmadır..konuşulan araçlar da ibiza-punto yani kağıt üstünde yakıt-performans-fiyat vs. yakın araçlar..ama ben bu 2 araç arasında kalsam, ibiza alırım..

Rakıplerde var ama vw de boyle bır ornek yok.167 hp B16 guzel motor keske su an urettıklerı araclardada yer verseler dıyorum.

Fiatın iştirakı olan magnetti marelli beyinleri vw kullanıyor.Benım aracta kullanmışlar.Bu magnettı fiat için dualogıc otomatık sanzıman,Alfa romeo için selespeed,Bmw için smg F1 üreten bir firmadır.Bu urunlerı yaparken fırmaların ısteklerı on planda oluyor.Bmw saglamlıga oynarken,aynı olay fiatta ucuza mal edılmesı olabılıyor.

Vw nın kullandıgı parçaların %30 da japonyadan gelmektedir.Farklı acılardan bakılırsa bırcok uretıcı aslında dolaylı yoldan bırbırının müşterisidir.

Euro normlarini karsilamak icin cogu uretici performanslari ust seviyeye cikartmakta zorlaniyorlar artik.
Bu sebeplede hondanin 20 sene onceki 167 hp lik motoru (ki cok basarilidir) atiyorum euro2 normunu karsiliyorsa hyundainin guncel 1.6 140lik motoru euro5 i karsilamak zorundadir. Bu sebeple hyundainin yaptigi yinede bir basaridir diyerek karistiriyorum ortaligi ve kaciyorum:D

Euro normlarini karsilamak icin cogu uretici performanslari ust seviyeye cikartmakta zorlaniyorlar artik.
Bu sebeplede hondanin 20 sene onceki 167 hp lik motoru (ki cok basarilidir) atiyorum euro2 normunu karsiliyorsa hyundainin guncel 1.6 140lik motoru euro5 i karsilamak zorundadir. Bu sebeple hyundainin yaptigi yinede bir basaridir diyerek karistiriyorum ortaligi ve kaciyorum:D

Güzel noktaya degın tebrık edıyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Kardeşim punto ve ibiza karşılaştırmasından tereddütsüz ibiza derim. ikisinide kullandım dikkat ettiğim farklılıklar en basitinden; düz viteslerde fiat debriyajı kısa ve vites geçişleri yokmuş gibi sanki bütün vitesler boşa gidiyo gibi.otomatiklerde ise vites değişimini hissettiriyor ve performansı çok düşük kalıyor.ibizada bu olayın tam tersi bi durum var.
bunun yanında parça durumunda ibiza parçaları puntoya göre pahalı olabilir ama bu 2 katı farkı değil tabikide.bu dönemin neredeyse bütün firmaları yedek parçada pahalı oluyor.ibiza punto arasında da çok fark yoktur emin ol.
velhasıl puntomu ibizamı dersen golf derim:D
tabiki imkanlar doğrultusunda ibiza daha iyi olur.
bnm fikrim:)

Geri
Üst Alt