Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİza yol bİlgİsayari aÇma ve kolu

clifferd

Kayıtlı Üye
evet arkadaşlar bu foruma katıldığım günden beri.sayenizde bayağı bişey öğrenmeye başladım.bikaç mesajda vagcomla yolbilgisayarını açtığını huzeyir kardeş söylemişti bende o umutla maltepeye gittim.ve ordan hallettim kablom olmadığı için ve birde 350 tl lik sekmeler arasında gezinmek için kol lazım fonksiyonlu ucunda aynı hız sabitleyici gibi 2 tuş olan silecek kolu.yol bilgisayarını açtırdım.kol takım halinde olduğu için yani sinyal ve silecek o şekilde gelmiş maliyeti 500 2 hafta sonra tekli gelebilir dedi.eğer hız sabitleyicim olmasaydı 350 tl idi haftayı bekliyorum.şimdilik sinyali 5 e çıkardım şu sis uzun olayı bitek eve kadar takibi unuttum.neyse arkadaş direksiyondan kumandalı bile yapabileceğini söyledi.fr direksiyon lazımmış okadar.yada koldan bakalım.sitedeki arkadaşlar dan bazıları biliyo zaten ender elektronik maltepe.kolda mevcut ama daha az maliyet için öbür haftayı beklicez.referance vesaire tüm modeller için uygun.şimdilik durum bu arkadaşlar.

kol bulabilen getirtebilen olursa beleş tabi:) bende alırım bitane ozaman araştırdım kod numarası yok.şu an sadece menzili gösteriyo.yolbilgisayarı

az önce sahura kadar süren bi gezi yaptık arkadaşlarımla.yol bilgisayarı 15 km yi gösterirken 30 tl lik yakıt aldım.100 km menzil gösterdi.bi ara 110 a çıktı.trip ide sıfırlamıştım.105 km sonra 20 km ye düştü.20 liralık yakıt daha aldım.110 km ye çıktı.ve öyle park ettim aracı hesaplarıma göre 15 i düş 30+20 50 tl benzin ile 200 km net yol eder.50/2 =25 tl/100 km yani şehiriçi 25 krş menzili görünce 32 krş olan tüketimi 7 kuruş azalttım ilk kez :) bayağı faydası oldu bence arkadaşlar yol bilgisayarını kullanmalı.bu değeri korursam lpg ye bi müddet daha ihtiyacım olmaz yakıtlar fullden 30tl liği-4.22 den 20 yi 4.14 den aldım.ve tabi çoğunlukla vites tavsiyesine uydum ama çok yavaş deildim.normalde gaza gelip deviri 5000 e çıkardığımda olurdu.ama 4000 inin üzerine çıkmadım.benden bi günlük izlenim.25 krş bence istanbul trafiğinde ideal.bide ilçelerarası mümkün olduğunca otoyollar kullanılmalı gezdiğim yerler kartal-çekmeköy-beykoz-kadıköy-bağdat cad.-çekmeköy-kartal.:) bugün iyi bi gün....

30 kişi bakmış ve bir yazan yok bidaha bişey paylaşmıycam:(demekki herkes biliyomuş.öyle anladım ben bu son yazım.

yaptığınız bu işlem aracı garanti dışı bırakmıyo mu?

burayı düzeltiyorum tam emin deilim onlara göre herşey garantiyi bozar:).ama kolun ucundaki düğmeye bakıpda bu stylemı tartışması yapmazlar heralde bakımda.bu sadece ses ayarını açıp kapamak gibi bişey.istediğin zaman aynen geriye alıyosun2 dk sürmüyo bişey silinip yazılmıyor sadece açma kapama özellik.farkına bile varmazlar.zaten herkes sinyali sislerin uzunda sönmesi vesaire şeyleri açmış durumda.bi sıkıntı yok.yani bence yok.gözle değişen bişey yok

Hocam anlamadığım nokta buradaki ekstra parça degisen silecek kolu değil mıdır? Bu parça arabayı nasıl garanti dısına çıkarmıyor enteresan.
Bir de bu işlemin toplam maliyeti nedir? İlk mesajı pek anlayamadım da:)

olabildiğince açık yazmaya çalıştım.şimdi takılan parça orjinal durumda şuben gidip servise böyle bişey yapılıcak desem yani kol değişicek garantiyi bozar der elektrikle ilgili olan kısmı.ama şuda var far yuvalarında bile etiket var.sökülürse garanti dışı kalır diye.geçen lamba çıktı yerinden park serviste eleman yırttı geçti.ben de takabilirdim ama garanti diye götürdüm:) ayrıca orjinal olan bi kol ne zarar verebilirki.kaldı garanti dışı kalma olayı benim kanaatim ben bu işin karar vericisi deilim.ama böyle bi imkan ve kol dışında değişen bişey yok.linki yukarıda polodada aynı olay var.özellik zaten açık sadece mesafe derece lt/km gibi unsurları değiştren düğme style daki o düğmeli silecek koluyla sağlanıyo bunu yapmak lazım şu var ordaki arkadaş fr direksiyonu takalım direksiyondan kumanda edersin dedi yok dedim o bana ters ama bence bu özelliğe yapılana değer.unutma arada 3000 tl fark var.ve bunu basitce açabiliyosun 350 tl kol linki yukarıda bende dün tanıştım bu olayla silecekteki düğmeye kimse bakmaz bana kalırsa öyle deilmi zaten linktede dikkat ederseniz referance modeline uygulanmış kol ve açılmış yol bilgisayarı analog klima var.herşey gayet açık.belli isteyen sahip olabilir...kol 2 haftaya gelicekmiş yurtdışından.

ozaman ben şöyle söyleyeyim arkadaşlar bu olay garantiyi bozmaz diye bişey yok.ama takılan parça orjinal sadece servis takmamış oluyo.işin diğer kısmına ben karışamam sadece böyle bişeyin olduğunu ve gördüğümü sizinle paylaştım sonra bana güvenip garanti de dedim gibi bişey algılanmasın herşeyin bi riski vardır.bunu kafanda tartıp karar verirsin mesela ben lpg de taktırıcam.herkesin seçimi şimdilik garantili kalmasını istiyorum onuda emin olduktan sonra.yapıcamönemli olan biraaz da ne istediğin.kısaca anlatmaya çalıştım bunu uygulayacak arkadaşlar riski düşünüp ona göre karar versin.benim yazılımdan açıldı yol bilgisyaarı sadece kol bekliyorum bakalım.onu da düşünüyorum.ama maddi olarak:)

Geri
Üst Alt