Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İBİZA cupra vs POLO gti

SİMON

Kayıtlı Üye
2 arac arasında tercıhınız ne olur ama nedenide belırtın lutfen.... ben ıbıza cupra dıyorum ve basımdan gecen ufak bı olayı anlatayım....

haftasonu yeni polo 1.4 bakmaya gıttım sıyah rengını ınceledım aracta fena degıl ama eskı pololara gore cok daha guzel olmus... ama dogus un taktıgı geregi comfortlıne pakerı bombos tahmınen 1-2 seneye comfortlıne paketı guzel sekılde dolar... neyse 1.4 comfortlıne de 32ooo fıyat vardı sonra satıcıya dedımkı ( bu arada kapının onunde duran beyaz poloyu es gectım sıyah dıkkatımı cektı) ya su kapıdakı tek kapı ne kadar beyaz olan?? cevap .. beyefendı o arac cok talep goruyor fıyatı 52ooo tl ben sasırdım neden bole dıye satıcı o GTİ dedı... tabı ben soka gırdım araclara ılgım oldugu halde GTİ bana pek cekıcı gelmedı ... ıcını ınceledım içi ibiz cuprada cok daha guzel geldı gozume aracın dışı ozellıkle canlı olarak hayal kırıklıgı yasattı bende ufacık bı jant be coft cıkıs 2 egsoz gozume carpan tek fark ama aracın içi guzel...

zafa38 nıklı uyemısın cuprasını almaya gıttıgımızde kan dolasımımın hızlandıgını hıssettım benım gozumde ıbıza önde... şimdi polonun cızgısı bu ıbızayı cebınden cıkarır muhabbetıne gırelmesın 50ooo tl verecek ısem aracın etkıleyıcılıgı dusuk modellerınden daha ıı olması lazım... ıbıza cupra ve boca kullanıcılarının secım ıyı olmus bence

ben hep polo gti dan yana kullanıyordum oyumu.malzeme kalitesi daha yüksek ve piyasada çok olmadığı için farklı olmak adına..Ancak cidden dış görünüşü çok vasat.standart polodan neredeyse farksız..bir ibiza ile ibiza cupra arasında baya fark var ki olması gereken de bu.ibiza cupra daha ağır basmaya başladı gönlümde.bi de manuel seçeneği olsa daha keyifli olur kendi adıma

ben 2sinede baktım bana polo daha iyi geldi nedense o duruşu kırmızı çizgileri jantları daha bi çekici geldi hele de en full olanı yarış koltukları vs. bence 53.000 lira polo ya değer sonuçta vw alıyosun..

aybar iç kalitesi dediğin gibi kalıtelı ama gercekten dışardan cazibesi yok

Ben poloyu seçerdim. İbizada hoşuma gidiyor ama polonun içi çok daha güzel. Dışının sade olması benim işime gelir açıkçası :)

karar iki türlü..
görünüş..karizma ibiza cupra yada boca

ikinci el'de satış için polo...

ne hale geldik dimi...yok bunun ikinci eli düşük muhabbeti yüzünden istediğimiz arabaya binemiyoruz...
zaten herkes aynı düşündüğü için böyle..
satılmıyor diye düşünmeyip alsalar araç otomatik olarak ikinci elde de satılacak

bir hevestir aliyim, binip geziyim, dikkat cekiyim, akiyim, toz attiriyim = ibiza cupra
bir klasiktir aliyim, garajimda dursun, spor arabam olsun, keyifli olsun, uzun yillar hizmet etsin; kaliteli olsun= polo gti

Polı GTI kesinlikle zaten doldurulduğunda bile arada pek fark yok.....

Bence ikisi kıyaslanabilecek araçlar değil.
Cupra'nın CW'deki rakibi Golf GTI'dır ki soru bu yönde olsa, kesinlikle Golf GTI derim.
Ancak soru illaha Polo GTI ve Cupra ise, bu seferde kesinlikle Cupra derim...
Nedeni... Yok, kalite ve concept farkı...

Geri
Üst Alt