ötvsiz alınan araç satışı | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

ötvsiz alınan araç satışı

BRK59

Kayıtlı Üye
Yakın zamanda otvsiz araç satışı yapan var mi ? Varsa eğer su satmak için mahkeme izin işini iyi bilen biri yardımcı olabilir mi?

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
ÖTV siz araç satışı sadece yabancı uyruklu vatandaşlara yapılıyor diye biliyorum, t.c. vatandaşları ötv siz araç alamaz satamaz, vergiye tabidir.

kirlisakal

Teknik Koordinatör
anladığım kadarıyla ötvsiz araç aldınız.5 yıl içersinde satmanız durumunda vergisini ödemeden satamıyorsunuz.satış yapacaksınız mahkeme izninden sonra ötvsini ödeyip ancak o zaman satabiliyorsunuz ...konuyla alakalı doğru mu konuştum bilemedim :D

memet_one

VİP Üye
Administrator
Ötv ödemmek icin bedensel engeli olan birisi olmalı diye biliyorum yada yabancıdan yabancıya satış olur sanırım

ULU

V.İ.P Üye
Kayıtlı Üye
anladığım kadarıyla ötvsiz araç aldınız.5 yıl içersinde satmanız durumunda vergisini ödemeden satamıyorsunuz.satış yapacaksınız mahkeme izninden sonra ötvsini ödeyip ancak o zaman satabiliyorsunuz ...konuyla alakalı doğru mu konuştum bilemedim :D
T.C. vatandaşlarına ÖTV den kaçış yok abi :D:D:D:D

#ismail

Kayıtlı Üye
5 yıl içinde ötv yi ödemeden satış yapılamaz...

fhs

Kayıtlı Üye
Aile mahkemesinde görev yaptığım içn son zamanlarda kısıtlı ( engelli) kişilerin vasileri tarafından satşa izin (aslında araç alımı için ancak dava ismi satışa izin)talepli davalar açılmaktadır. Eskiden sulh hukuk mahkemeleri direk karar verebiliyorken artık aile mahkemeleri karar veriyor. bayağı bir indirim oranı mevcut imiş, 5 yıl satamıyorsun. satarsan vergisini ödersin.. ancak şu konuyu da incele derim...
Engellilerin Araç Alımı ve ÖTV İndirimi - Memurlar.Net - Forum