Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çok acil yardim seat altea motorla alakali lütfen yardim edin acil

korkulacak birşey yok arkadaşım.. boğazı temizlet ve adaptasyonu yaptır..arabana 2-3 gün benzinde bin..hiç tüpe geçme..3 gün sonra tekrar tüpçüye git gaz ayarını yeniden yaptır..

kelebek için iyi bir vw özel servisi bulsan yeter..yetkiliye gerek yok..yetkiliyi bilmiyorum ama özeller 20-50 arası değişen fiyatlara temizliyorlar..motor soğuduktan sonra temizlendiği için 4-5 saat bekletebiliyorlar..ona göre uygun bir zaman seç..tüpçüler ayar için 10-20 arası alıyor..yani bu işi taş çatlasa 100 kağıda halledersin allahın izniyle..

arkadaşların dediği gibi yağını değiştir bir de.. arabanın kendi yağı neyse onu koy..lpg ye özel yağlar şahin,doğan gibi araçlar için diye biliyorum..benim araçta LPGli ben kendi yağını koyuyorum.

çok masraf yaptıysan castrol biraz pahalı gelebilir..mobil tercih edebilirsin..

arkadaşlar bir arkadaşım diyor ki katgı bitene kadar(yaklaşık 1-2 ay) motor üst kapagını sık sık temizle katgı gelmesi kestiğinde önce motor yağını değiştir sonra boğaz kelebeğini temizlet sonra kaliprasyon ayarını yaptır sonra tüp ayarını yaptır ve dediğiniz gibi asla motor katkısı kullanmıcam

motor kapağında biriken köpük olayını aklından çıkar... usta sana bedavadan motor yapmaya kalkışmış... Cezmi abinin de dediği gibi ilk önce ustanı değiştir... o köpük bu sitedeki araçların %60-70'inde var... daha 1 ay önce vw almanya fabrikasından emekli(burdada yıllarca vw servisi işletti) kurt bi usta denk geldi tamda yağ kapağını açmıştım... bu illa olur kısa mesafeden oluyor bu hiç bi sorun yapmaz dedi... hiç bir katkı kullanma... en kötü ihtimal ile mobil 1 yağ kullan... boyaz kelebeğini temizletmek için illa seat servis arama... büyük bir vw özel servisinde yaptırabilirsin... araç golf ile aynı motoru taşıyor... plastik olan monifoldun altına giren bir gaz borusu var... monifolda delik açılıp oraya bir sibop yerleştiriyorlar ve hortumu takıyorlar... ancak ters ve görünmeyen bir yerde olduğu için 1 kelepçe takmak zorlarına gidiyor... bende 1 defa yolda giderken çıktı ve bahsettiğin sorunları yaşadım... orayı kontrol ettir ısrarla... kelepçe yok ise bi kelepçe attır... köpüğüde dediğim gibi temizlemeye falan uğraşma o normal... hatta o köpükte bir miktar su damlası bile vardır... geçmiş olsun :)

Ya çok enteresan bir konu acmıssınız hocam. Neden diye soracak olursanız kaç gündür forumda bu sıkıntıdan dolayı arkadaşlardan bilgi alıyorum. Sz benm yasadıklarımın aynısını yasıyorsunuz.Burada ortak bir konumuz olsun:)). bu arada bende tesadufen motor kapagını actım aynı beyazlıgı gordum hatta foruma ekleyecektim resmini ama bi fırsatım olmadı. Su an sorunumuz birebir aynı.Sen benden bir adım öndesin ama ben ne buji ne de baska bişey degistidim. önce sorunu anlamaya çalışıyordum. boğaz kelebegi duısuncesi agır basmıs bende egr valfi debimetre yada bogaz kelebegi diyordum.Sanırım boğaz kelebegi ile ilgiili sorunumuz.
http://www.seatclubworld.com/altea-10/altea-da-devir-dalgalanmasi-sorunu-yardim-lutfen-16560/
bu iki konu birleştirilse daha iyi olur sanırım. her neyse ben en kısa surede arac resimlerini ekliyecegim.sorunumuza ona gore bir care buluruz insallah

arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim motor yağını değiştircem hangi yağı tavsiye edersiniz

Benim konuyu buraya eklemiştim ama sanırım silinmiş. Neyse eger diger baslığıda incelerseniz sorunmuz aynı ben oraya resimleri de ekledim .

arkadaşlar yardımcı olun aracın boğaz kelebeğini temizletcem ayın 1 gibi ama bir sensörden bahsediyorlar adını tam hatırlamıyorum motor teklemesi baska neden yapar düşük fiteste aracın motoru küt küt vuruyor...

Geri
Üst Alt