Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çok acil fikir-tavsiye- eleştri ne olursa.......

yüksek hızlara çıkıp(170-180) uzun süre gidersem yada trafikte aracı sıkıştırarak dur kalk yaparsam arıza lambası bendede yanıyor.ama seninde dediğin gibi stop edip çalıştırdıktan sonra hemen sönüyor. ben gazı taktırdıktan bi kaç sonra yolda kaldım ama ustamda söylemişti bu lpg seni yakında yolda bırakır diye hatta dediği gün kaldım :) meğersem o monifoldun altına giren gaz borusunda kelepçe olmadığını görmüş... araba silkeleme yaptı ve direk motor lambası epc lambası yandı... durdum geldi arkadaşım horumu yerine taktı sonra dükkana çektik aracı gazcıdan bi tane kelepçe istedim(değişik bi kelepçeleri var onların) ve bir daha sorun yaşamadım...

Bizim tükkanın karşı sokağında düpçü var, deposu hurda atiker sistemleri ile dolu, söküyor, kendi markasını takıyor, herkes memnun. tesadüf müdür bilemem

Aracınızın arıza ışıgı yüksek viteste yanıp sönüyorsa. Olasılıklar :

1. Enjektörler arızalı.
2 Enjektörlerden manifolda gas sevkiyatı yapan hortumların biri ezik olabiklir veya önüne çapak gelmiş olabilir. Gaz ihtiyacı arttıgında yeterli yakıt alamadıgı için tekleme yaşayabilir araç. (arıza tespiti yaptırdınızmı hiç cihaz ne arısaı okudu?)

Vaktiniz olursa sizi Kadıköy'de (Özmarmara LPG) dükkanımıza bekleriz. Bende atiker yok ama aracı görürsem ve cihaza baglar ve yaptıgı harekete göre bir yorum yapabilirim. Hurda ( BRC ye dönenlerden) atiker enj. ler vardı bi takarız.

Aracınızın arıza ışıgı yüksek viteste yanıp sönüyorsa. Olasılıklar :

1. Enjektörler arızalı.
2 Enjektörlerden manifolda gas sevkiyatı yapan hortumların biri ezik olabiklir veya önüne çapak gelmiş olabilir. Gaz ihtiyacı arttıgında yeterli yakıt alamadıgı için tekleme yaşayabilir araç. (arıza tespiti yaptırdınızmı hiç cihaz ne arısaı okudu?)
Vaktiniz olursa sizi Kadıköy'de (Özmarmara LPG) dükkanımıza bekleriz. Bende atiker yok ama aracı görürsem ve cihaza baglar ve yaptıgı harekete göre bir yorum yapabilirim. Hurda ( BRC ye dönenlerden) atiker enj. ler vardı bi takarız.
yardımınız için teşekkür ederim ama şunu belirtmem lazım aracımın enjektörlerini beynini filtresini yani bakımını tamamen yeni değiştirdim buna rahmen bunları yaptı.en son bobinleri değiştir dediler dün bobinleri bujileri değiştirdim ve gaz kelebeğini söküp temizledim.bugü adaptasyonuda yapıldı yetkili serviste.sorun tekrardan devam etti,sanayide bi vw genciye götürdüm bilindik bir ustaya ve bujilerin tam sıkılmadığı tespit edildi ve tekrarda bujileri açıp güzelce sıktı.gelen acayip ses kesildi.ve bugü baya sıkıştırmama rahmen bi sorun yapmadı şeytan kulağına kurşun...ama asıl yarın denemeye çıkıcam gündüz vakti...eğer sorun olursa uğrarım

yardımınız için teşekkür ederim ama şunu belirtmem lazım aracımın enjektörlerini beynini filtresini yani bakımını tamamen yeni değiştirdim buna rahmen bunları yaptı.en son bobinleri değiştir dediler dün bobinleri bujileri değiştirdim ve gaz kelebeğini söküp temizledim.bugü adaptasyonuda yapıldı yetkili serviste.sorun tekrardan devam etti,sanayide bi vw genciye götürdüm bilindik bir ustaya ve bujilerin tam sıkılmadığı tespit edildi ve tekrarda bujileri açıp güzelce sıktı.gelen acayip ses kesildi.ve bugü baya sıkıştırmama rahmen bi sorun yapmadı şeytan kulağına kurşun...ama asıl yarın denemeye çıkıcam gündüz vakti...eğer sorun olursa uğrarım

denedin mi emre nedir son durum?

hadi hayırlısı inşallah çözülmüştür sorun...bi arıza çıkacağı belliydi zaten kız gibi sıktın bujileri :D puhaha şaka bi yanada düzelsin artık yaw şu aracın :)

hocam sıkıntını ve kafana ne kadar takabileceğini anlıyorum benzer sorunlar yaşadım ama ufak tefek bakımlardan sonra hep yenı başka sorunlar çıktı ben aracımı sattım c3 otomatik vitesdi gaza yükleniyorum arac benzine atıyor kendini rampada gaz yemeyip vites küçültüyor araç sonra çok gelip vites yükseltiyo bunu bir rampada 10 kere yaptığı olurdu titreme tabiki vardı benim sıralı sistemde bir tanesi yetersiz besleme yapıyor diye 3 silindir çalışıyor dedi değiştirdi beyin dedi değiştirdi her defasında para para para deli oldum sattım.

Geri
Üst Alt