Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çok acil fikir-tavsiye- eleştri ne olursa.......

ghost rider

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ben çok daraldım ve çok masrafa girdim sinir beni boğuyo nolur biraz fikir verin bana..
derdim şu...:;
benim aracımda atiker lpg sistemi var,benden önceki sahibi bu markayı taktırmış.neyse benim asıl derdim aracımda titreme ve yüksek devirde gaz kesme ve arıza ışığı yakıp sönme yapıyor.stop edip benzinde çalıştırıp bi sre sonra lpg ye geçince düzeliyo takii gaza yüklenene kadar.beyin değiştirdim,komple bakım yaptım 450 tl para harcadım ve düzelmedi.en son ateşleme bobini dediler.nettede araştırdım bi bakıma doğruluğu var.bende ikna oldum ve bugün aracımın bobinlerini bujilerini ve gaz kelebeği temizliğini yaptım.ama sonuç afedersiniz ama daha bok oldu.400 tl de bugün harcadım ama sonuç rezalet.ara. şu anda eski sorunları srdürdüğü gibi ayrıyetten rolentide aşırı titreme yapıyor,motorun çalışması değişti resmen ve bobinlerin ordan vıs vıs vıs diye gelen bir ses.gecenin bu saattinde siirim tavan yapmış durumda.lütfen bana bi akıl verin.bu arada parçalar birebir orjinal....:(

Emre merhaba.. Canının ne kadar sıkıldığını tahmin ediyorum. Umarım en yakın zamanda masrafsız bir şekilde sorun çözülür. Mekanikten fazla anlamam ama lpg li araçlarda bu tip sorunları daha öncede duydum. Acaba lpg kitinde bir sıkıntı olmasın!! Orjinalinde olmadığı sürece araçlara lpg takılması taraftarı değilim ben ama sen aracı aldığında varmış zaten. Hayırlısı olsun ama aracı değiştirmekte alternatiflerinden biri olsun.

lpg tasarruftan çok dert açmış sana Emre, keşke düzeltebileceğin fikirlerim olsa ama konuya yabancıyım.

işin kötüsü 10 liralık bi parça yuzundendir he bide bu çıkarsa şaşma:)gecmıs olsun

iyi bir lpg ustası bulursan tüm sorunlarını çözerler.. atiker bayisine gitmeni tavsiye etmiyorum brc vb yetkili bir bayi bulursan yardımcı olurlar.. umarım en kısa sürede sorunlarına çözüm üretirler.. en kötü lpg kiti söktür olsun bitsin.. :eek:key:

benzine geçtiğinde de aynı sorunlar devam ediyor mu yoksa normal rutin aracın çalışıyormu.Araçtaki titremeler enjeksiyon bobinlerinden olabilir bi onlara baktır istersen benimde başıma gelmişti titreme gaz kesme enjeksiyon bobinlerinden bir tanesi arızalanmıştı.Atiker sıralı sistem bende taktırdım ama bende memnun kalmadım ve aracımı sattırdı bana bu tüp olayı.Sorunların inşallah çözülür ama çok sağlam bir usta bulman lazım ona baktırman için herkeste anlamıyor eğer siteden atiker sistemlerinden anlayan sağlam birileri olursaki hasan abi cezmi abi nin mutlaka bi tanıdığı vardır bu konuda bide onlara götür bu sorun sana ya aracı sattırır yada tüpü söktürür bu şekilde devam ederse geçmiş olsun kardeşim.

bostancı sanayıde 2aBRC var kesınlıkle oraya gıtmenı önerırım..aurıs ıme orda lpg dönüşüm kit i taktırmıştım adamlar mükemmel ..

Bi yakınımın aracıda aynı senin dediğin gibi yapıyordu.Hatta yüksek hızda istop bile ediyordu.
En son boğaz kelebeğine temizleyici sprey sıktırdı düzeldi.
Ama bu tip sorunlar lpg ünitesindende kaynaklanabiliyor.

xx

Geri
Üst Alt