Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çerez tabağı..

- 48 -

Kayıtlı Üye
Çerez tabağı teoremi-1
Galatasaray Lisesi'nden bir arkadaşım hâlâ evlenemedi. Geçenlerde “Yeter artık evlen, evlen de çoluk çocuk sahibi ol” dedim. Aşağıdaki teoriyi aktardı:

Bir kuruyemiş tabağı kalabalık bir grubun önüne geldiği zaman sırasıyla önce antepfıstıkları, ardından bademler, sonra fındıklar gider. En sona beyaz ve sarı leblebiler kalır. Eğer belli bir yaşa kadar evlenmemişsen de durum farklı olmaz. Ya kalan leblebiler ve ayçekirdekleri ile idare edersin ya da olur ya bir fıstık bulurum diye tabağı karıştırır durursun..

Çerez tabağı teoremi-2

Geçen hafta bir türlü evlenemeyen bir arkadaşımın, ileri yaşta evlenmekle, çerez tabağı arasındaki benzerliği anlatan görüşlerini aktarmıştım.Bu yazı üzerine, bazı okurlarımdan eklemeler geldi. Ben tabakta en sona kalanların sarı ve beyaz leblebiler olduğunu yazmıştım. Mektep arkadaşım Merih Tüzün şöyle yazmış:
"Sevgili Fatih, aynı tabakta ucu açılmamış kabuklu Antep fıstıkları da kalır. Herkes bir eller, bakar ama kimse açmaya cesaret edemez, tabağa geri bırakır. Onlara ulaşmak cesaret ister. Dişine güveneceksin kıracaksın ki, içinde gizlediği lezzete ulaşabilesin. Ama risklidir, dişini kırabilirsin."

>> Fatih Altaylı'nın köşesinde epey bir zaman önce yazılmış ve oradan da internet alemine akmış bir yazıdı

ya dişi kıracan yada fıstığı tadacan :D:D:D o saatten sonra leblebi ayçekirdeği ile uğraşmaya gerek bile yok :p

ben dişi kırarım:kizgin: fıstık bize haram olmuş:(

bazen de o fıstıklar acı çıkar ama kasıp açtıktan sonra.. :D :D

bence fısıtkların önceden gitmesinin sebebi antep fıstığının fiyatı ve bulunabiliritesi :D bende kaldığını görmedim hiç bir zaman tabakta taki fıstığın kırılmasını kolaylaştıran aralığı yoksa :)

Dişini kırmaya değen bir fıstık olursa tabakta değer bencede, ama diğer kuruyemişler bitinceye kadar beklemek de mantıklı değil, fındıkta lazım bademde açık fıstık da... leblebi:p

vlla aslında burda bir ekik var istanbulda ağzı kapalı fıstıkların hepsi elden geçmiş fıstıklar yani kavrulmuş fıstıklar...
ben nizip de gerçek fıstığın nasıl olduğunu gördüm..hiç kavrulmamış..fıstık dalından koparılmış..hatta fıstığın üsütnde koruyucu tabaka var..fıstık onun altında..
bu yazdıklarım hakiki yenen fıstıklar ile ilgilidir..diğer fıstıkla bir ilgisi yoktur..

Geri
Üst Alt