Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çalıştırmada gelen ses ve marşın geç alması

eserbaba

Kayıtlı Üye
güzel insanlar günaydın. Benim leonda her çalıştırmamda cıvv diye bir ses geliyor ve marş geç alıyor. Sıcak soğuk motor farketmiyor ve marşa biraz fazla basılı tutmam gerekiyor çalışması için.
Ben marş sıkıntılı dedim. arkadaş benzin pompası dedi. Eski sahibini aradım 1,5 yıl önce değiştirdim dedi. Sence neden olabilir.

güzel insanlar günaydın. Benim leonda her çalıştırmamda cıvv diye bir ses geliyor ve marş geç alıyor. Sıcak soğuk motor farketmiyor ve marşa biraz fazla basılı tutmam gerekiyor çalışması için.
Ben marş sıkıntılı dedim. arkadaş benzin pompası dedi. Eski sahibini aradım 1,5 yıl önce değiştirdim dedi. Sence neden olabilir.
Hocam genelde marşla ilgili sıkıntılar elektirikselde olabilir. Ben bi hafta önce akümü değiştirdim bitmişti. Eski aküde marş geç alıyordu. Yeni aküyü takınca su gibi oldu. Akünüzle ilgili olabilir mi acaba? Kontrol ettirdiniz mi?

Hocam genelde marşla ilgili sıkıntılar elektirikselde olabilir. Ben bi hafta önce akümü değiştirdim bitmişti. Eski aküde marş geç alıyordu. Yeni aküyü takınca su gibi oldu. Akünüzle ilgili olabilir mi acaba? Kontrol ettirdiniz mi?
hocam aklıma bile gelmedi. baktıralım bakalım. ama zannetmiyorum, farlarda azalma vs. yok.

hocam aklıma bile gelmedi. baktıralım bakalım. ama zannetmiyorum, farlarda azalma vs. yok.
Hocam benim arabada elektiriksel hiç bir aksamda sorun yoktu. Farlar camlar radyo vs hepsi çalışıyordu. Ama bi anda araba marş almadı. takviye ile çalıştırmak zorunda kaldım. Götürüp değiştirdiğimde aküm şişmişti. Araba hareketli durumdayken alternatör kendini şarj ediyor bu farlara gerekli enerjiyi sağlayabiliyor. Yine de Göstermekte fayda var. Ne yazıkki arabada bazı sorunlar bir kaç şeyden kaynaklanabiliyor.

Akülü ölçtür... Yada akünün üzerindeki üretim tarihine bak 4 yılın üzerindeyse direk değiştir... Birde mars motorunu soktur.. komurlerine baktır. Büyük ihtimal mars kömürleri yanmıştır... Akü de sıkıntı varsa mars motoru uzun süreli basamaktan kömürleri yanıyor.... Akü ve mars... Başka yerlere baktrmana gerek yok....

marş almıyorsa önce marş dinamosuna yanı motoruna baktırılmalı...gerekli ölçümler yapılmalı...ayrıca araba çalışır vaziyette akünüzü ölçtürün belli eder kendini...
Araç çalışırken alternatör ölçümü yapılır... aküye gelen voltaj ölçülür şarj Edip etmediğini anlarsin... akünün durumu belli olmaz... Akünün durumu... Mars basma esnasında ki çektiği akım ve aküdeki kalan voltaj ile belli eder kendini...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt