Ücretli Geçiş Cezası ( OGS / HGS ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Ücretli Geçiş Cezası ( OGS / HGS )

PATRON

Administrator
Geçen gün dalgınlıkla arabamda HGS olmasına rağmen OGS'den geçiş yaptım çıkarkende HGS'den çıkış yaptım. Tabii haliyle ceza olarak 148 TL gibi mi ne ceza tutarı yazdı bunu nasıl halletmem gerekir arkadaşlar? Sonucunda ilk girişi yanlış girişten girdim çıkarken doğru çıktım. Bu halledilebilirmi, nereye müracat etmem gerek?

Reis

Kayıtlı Üye
Geçen gün dalgınlıkla arabamda HGS olmasına rağmen OGS'den geçiş yaptım çıkarkende HGS'den çıkış yaptım. Tabii haliyle ceza olarak 148 TL gibi mi ne ceza tutarı yazdı bunu nasıl halletmem gerekir arkadaşlar? Sonucunda ilk girişi yanlış girişten girdim çıkarken doğru çıktım. Bu halledilebilirmi, nereye müracat etmem gerek?
HGS geçtiğin aracın plakasına kayıtlı ise karayollarını telefonla arayıp konuyu anlat sıkıntı olmaz.

Reis

Kayıtlı Üye
Evet HGS geçtiğim aracın plakasına ait
O zaman 444 11 17 numaralı telefonu ara aynen konuyu anlat hesabından normal geçiş ücreti yansıtırlar, eğer fazla çekim yapılmış ise fazla alınan ücret HGS hesabına geri aktarılır.

bora55

Kayıtlı Üye
Bende hgs olmasına rağmen başıma 2 defa ayrı günlerde kaçak geçiş uyarısı geldi. Bu sistemin düzgün çalıştığını şahsen düşünmüyorum. arada sırada internetten borç var mı diye bakıyorum ama şimdilik bir şey yok.

PATRON

Administrator
Aradım arkadaşlar sordum, önemli olan çıkış yeriymiş ve doğru çıkış yapmışım. En uzak yeri baz alarak düşüyormuş hesabımdan. Yani cezaya maruz kalmayacakmışım. :)

schumi

Kayıtlı Üye
Geçen sene yaz tatilinde kartı unutmuşuz,Aydın otobanından girerken kaçak girdik..Sonra shellden kart aldık çıkarken okuttuk ve sorun olmamıştı..Sen yazınca aklıma geldi Serbay.. :)