Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Özel Siparişlerdeki Ülke Farkları?

zafa38

Kayıtlı Üye
Arkadaslar soyle bişi fark ettim verdiğim cupra siparişinde ingilterede olan modelde bi zenon farlar yan hava yastıkları far yıkama yarış frenleri opsiyonel yani ekstra olarak sunulmakta ama tr de bunların cogu standart fakat yarıs frenleri kiti bulunmamakta aracta standart frenler yer almaktadır dogus oto kesinlikle standartlar dısına cıkamıyor ayrıyeten cupranın kendine has jantları 5 kollu olan jantlar cogu ülkelerde standart oldugu halde tr de ibiza fr jantları veriliyor bunun sebebi galiba dogusun araba ustunden daha fazla sakal alması gibi gozukuyor...Ayrıyeten dahada cok ekstra seceneklerde var ingilterede.... Sizin dusunceniz nedir?

Buradan ingiltere sitesindeki arac olusturudan goz atabilirsiniz;
http://configurator.seat.com/bcc/configurator.do?tvi=v.intro&cou=006&ses=1

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Buda bizim tr nin araç oluşturucusu;
http://www.seat.com.tr/carconfigurator/Configurator/UstModelSec.aspx

Far yıkama yine yanlışlıkla opsiyonel yapılmıs ama paketin içinde far yıkamada yer almakta...

ülkemizde süper denecek kadar ötv vergisi alındığından, maliyeti düşürmek için bazı standart olan ekipmanları Türiyeye sokarken söküyorlar yada hiç taktırmıyorlar.

ülkemizde süper denecek kadar ötv vergisi alındığından, maliyeti düşürmek için bazı standart olan ekipmanları Türiyeye sokarken söküyorlar yada hiç taktırmıyorlar.

Guzel yaklaşım olabilir ama arabanın ruhunuda deiştirmişler... Ama sole bişide war far yıkamalı bi zenon ingilterede standart deil burda standart... Çelişki war...

bu doğuşlada alakalı olabilir ama sonucta firmalar araçları ülkeleri bırbırınden ayırarak yolluyorlar.her ulkeye gonderılen bir araç her ülkede aynı olmayabılır.Her ülkenin standartı farklıdır sonucta , ona göre bir paket hazırlayıp yollarlar.burda olan orda olmayabılır orda olanda burda olmayabılır cogu otomobıl fırması bunu yapmıyor mu?

bu doğuşlada alakalı olabilir ama sonucta firmalar araçları ülkeleri bırbırınden ayırarak yolluyorlar.her ulkeye gonderılen bir araç her ülkede aynı olmayabılır.Her ülkenin standartı farklıdır sonucta , ona göre bir paket hazırlayıp yollarlar.burda olan orda olmayabılır orda olanda burda olmayabılır cogu otomobıl fırması bunu yapmıyor mu?

Can Pek donanımları aşırı incelemedigimden bilmiyorum yapıyormu heralde yapıyodur...

jant kapaklı, mercekli 5.20d gördün mü TR'de hiç Safa..
ben görmedim ama Avrupa'da çok var..önceden söylemiştim ama BMW, Merc', VW daha doğrusu Alman'lar motoru şaseyi satar geri kalanı opsiyondur..aynı mantık Seat için de geçerli artık..

ama benim anlamadığım yarış frenlerini hiç bi şekilde alamıyo musun yani abi TR'den..
istesen de getirmiyolar öyle mi. ??

o zaman dediğin gibi bir çelişki var. ben eski arabamdan örnek vereyim. eski arabam c2 vts di. avrupadaki modellerinde koltuk ısıtması, park sensörü, cruise control,alarm gibi özellikler vardı. servise sordum niye Türkiyedeki c2 vtslerde bunlar yok dedim. söylediğim şeyi anlatmışlardı bana. ama senin arabada gariplik var hakkaten ama güzel bir gariplik :D

jant kapaklı, mercekli 5.20d gördün mü TR'de hiç Safa..
ben görmedim ama Avrupa'da çok var..önceden söylemiştim ama BMW, Merc', VW daha doğrusu Alman'lar motoru şaseyi satar geri kalanı opsiyondur..aynı mantık Seat için de geçerli artık..

ama benim anlamadığım yarış frenlerini hiç bi şekilde alamıyo musun yani abi TR'den..
istesen de getirmiyolar öyle mi. ??

Abi zaten arac geldiginde istemekte cok mantıksız olur bosuna masraf hem ustundeki kaliperler disklerde sokulup boşa gidicek asıl olan uretimde onu eklemek onuda hiçbisekilde yapmıyorlar sordum hatta neden resimlerde fren kaliperlerinin ustunde kırmızı seat sport yazıyor die o basit bişi yapılır dedi adam ama halbuki o yarıs frenleri kitiymiş.... İstemiştim mumkun deil dediler...

---------- Post added at 01:34 ---------- Previous post was at 01:32 ----------

o zaman dediğin gibi bir çelişki var. ben eski arabamdan örnek vereyim. eski arabam c2 vts di. avrupadaki modellerinde koltuk ısıtması, park sensörü, cruise control,alarm gibi özellikler vardı. servise sordum niye Türkiyedeki c2 vtslerde bunlar yok dedim. söylediğim şeyi anlatmışlardı bana. ama senin arabada gariplik var hakkaten ama güzel bir gariplik :D

Bence bu dogusun bir oyunu gibi geliyor... Ayrıyeten uk da aracı agzına kadar doldursan bile burdaki boş fiyatına ulaşmıyor gorun devletin bizi nasıl soydugunu...

bu arada benim bildiğim Seat Sport kapanalı aşağı yukarı 1 yıl oldu..
artık Seat Sport yok yani..

Brembo mu o kit peki. ??
üşendim de bu saatte açıp bakmaya.. :D

valla bixenonlu,far yıkamalı,cam tavanlı fıstık gibi kız gibi cupra geliyor. bırakta yarış tipi fren olmasın. koy ..üne rahman gitsin

Geri
Üst Alt