Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önerilerinize ihtiyacım var

ah be kardeşim yakın zaman da düğünüm olmasa alırdım aracını 2007 sport var bende ama makyajlı kasa ve beyaz renk mükemmel olurdu benim için.
bence fiyatın gayet normal çok az bir pazarlık payı ile bırakabilirsin.tabiki binicisini bulmak önemli.biraz sabret derim.
hayırlı satışlar.

yav eylüle kadar satmasan ben alırdım :)

ah be kardeşim yakın zaman da düğünüm olmasa alırdım aracını 2007 sport var bende ama makyajlı kasa ve beyaz renk mükemmel olurdu benim için.
bence fiyatın gayet normal çok az bir pazarlık payı ile bırakabilirsin.tabiki binicisini bulmak önemli.biraz sabret derim.
hayırlı satışlar.

yav eylüle kadar satmasan ben alırdım :)

Nasip kısmet, Allah gönlüne göre versin, daha iyileri senin olsun arkadaşım..

lpg tavsiye ederim bende... iyi ki var bende, yoksa ocağıma incir ağacı dikerdi benzin ile puhaha

Selam ümit bence bu tabiki benim düşüncem aracinin keyfini çikar çok yakiyor diye kendine takinti yapma zaten az km yapiyormuşsun birak ilanin kalmaya devam etsin illaki bi alicisi çikar satilmiyacak araç yoktur sen sürmenin keyfini çikar herşeyin hayirlisi vardir!!

Arkadaşlar aracı ilandaki fiyattan satacağım büyük ihtimalle, hafta içi aracı görmeye gelecekler. Bende arsa alacaktım ama anlaşamadık o yüzden 1.2 TSI arayışına girdim. Nette birkaç tane buldum. Ankarada oturan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi bu konuda?

bence lpg taktır rahat et kardeş

1.2 TSI'ye göre LPG'nin çokta avantajlı olacağını sanmıyorum. Basmayan, agresif kullanmayan ve fazla yol yapmayan biriyim, artık kemale erdim bu konuda:) Eski aracım focus ile bütün zevkleri yaşadım, pert dahil:) Yılda 8 bini geçmedim 3 yıldır. Birde 1.2'nin vergi avantajı olacak her yıl 200 lira civarında. Mesela LPG ile km.de 25kuruş yakacağımı, 1.2 ile 30 kuruş yakacağımı varsaysak. 200 TL lik vergi avantajı ile bu fark 4 bin km yola denk gelir.

Ankarada bir araç buldum, eğer almaya gelirsem bana yardımcı olabilecek birilerini arıyorum forumdan. Bu vesile ile tanışmak isterim.

Ümit bende lpg li bir araçtan sonra 1.2 tsi aldım ve 5 aydır kullanıyorum.İlk zamanlar çekincelerim vardı.Benim genel yakt ortalamam 7.2 -7.6 arası değişiyor.Ayrıntıda vereyım 16" jant var.Araç haftada 5 gün Silvride 2 gün yoğun İstanbul trafiğinde.Kullanım modum kesinlke sakin değil.Normal hatta agresif bile sayılacak bir kullanımım var.Senin Düzce de normal kullanımda 6.7 -7.2 arası gezecegını tahmin ediyorum.Yakıtı lt olarak ölçmr daha dogru ama LPG yi lt olarak ölçmek zor oldugu icin söyuyorum LPG ile 250 260 kr ile gezecegını ,1.2 tsi ilede 300-320 kr arası gezecegını düşünüyorum.Senede 8-9 bin km için değmez bence .Üstelik çok güçlü olmasada turbou bır araca bineceksin.1.6 dan daha ıyı performans alırsın 1.2 tsi dan.Ama senede 15 -20bin km yapsaydın o başka tabi:)Sahibindende 1.6 için 33 binden 39 bine kadar fiyat var.37 38 e tertemiz esp paketli 1.2 tsi alırsın.

tüp candır ekmek almaya bile arabayla gidersin:)

İşte Bu Doğru :eek:key:

hadi en fazla şehir içi 10 şehir dışı 8 ortalamada 9 yaktığını düşünelim en kötü ihtimalde dahi 280 kuruş yakarsın ;)
Ha TSI alırım Az giderim Us Giderim Dersen Bence TSI da düşünebilirsin ama Öyle Çok Fazla bi Fark Olacağını düşünme ha Evet iyi gidersin ama 1.6 yla mukayesen herdaim devam eder, Bide şöyle bi kanı var toplumda 1.2 Motor Sanki 1.6 dan beygir ve Tork Olarak fazla üretmiyormuş gibi "1.2 arabamı olur beee" diye bi kestirip atma durumu var.. Sana burda Hitler Motorunu Övemem Ama tam LPG Motorudur üretim Amacıda O Zaten.. 150 -200 bini rahat görürsün sorun çıkartmadan....
Ben kendi yaptığımı söyliyeyim sana
1.4 TSI da alabilirdim ama 1.6 alıp tüp taktırmayı yeğledim çünkü Senede En az 2 defa Balıkesir - Kars yapıyorum işimden ötürü, dolayısıyla 4 seferde LPG kendini tolere etti zaten sonrasıda benim için ekonomi oldu ama balıkesirde yaşasam (memleketim) 1.4 TSI dadından yenmez Performans olarak eee gülü sevende dikenine katlanacak bi zahmet.. Ama şu da bi gerçek Tüpe okadar alıştım ki a4 bile baksam acaba tüp takılırmı diyorum malum benzin aldı başını gidiyor ve ben tüpte allaha şükür hiç bi problem yaşamadım burda (Karsta) -38 leri gördük bu sene Dizellerin Hepsi Donarken ben Tüpte Bastım Gittim dolayısıyla senin şartlarını tam olarak bilemediğimizden sağlıklı bi yorumda yapamayız gerçek anlamda..
Ama illa bi fikir istersen; Sat arabanı git 2009 temiz bi sport up al 1.6 1500- 2000 tl ucuza (daha donanımlı), onun üstünden kalan paraylada tüp taktır sonra elindeki 2000 tl ile türkiye turuna çık gezmediğin yer kalmaz herhalde tüpte :) hem bu sayede daha donanımlı ve daha güzel bi aracında tadına bakmış olursun ;)

Lpg'ye karşı bir önyargı var anlamadım gitti motora uyuyorsa fazla performans beklemiyorsak niye taktırmayalım ki sanayi tüpü takmıyoruz sonuçta. İnsan sağlığına bağlanmış sonuçta o eski şahinlere takılan sistemler takılmıyor yani her türlü kontrolleri yapılıyor evet 2.sınıf araba muamelesi görüyoruz ama ben çok abartıldığını düşünüyorum emin olmamakla birlikte sanırım bu forumda duymuştum almanya'da lpglı araçlar her türlü kapalı otoparka girebiliyormuş.

Geri
Üst Alt