Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önerilerinize ihtiyacım var

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum, sonuç olarak tüp taktırma konusunda yapılan öneriler daha baskın görünüyor. Arabam 13.500 km.'de yol bilgisayarına göre 1.ortalamam şehir içinde 9-10 lt. civarında-şehir dışında 6-6.5lt. oluyor sakin kullanımda. Genel ortalamam, yani 2.ortalamam ise şu an tam 8 litre. Benzin zamlarına daha fazla dayanamayacağım sanırım. BRC taktıracağım.
brc yi kaça taktıryorsun ?

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum, sonuç olarak tüp taktırma konusunda yapılan öneriler daha baskın görünüyor. Arabam 13.500 km.'de yol bilgisayarına göre 1.ortalamam şehir içinde 9-10 lt. civarında-şehir dışında 6-6.5lt. oluyor sakin kullanımda. Genel ortalamam, yani 2.ortalamam ise şu an tam 8 litre. Benzin zamlarına daha fazla dayanamayacağım sanırım. BRC taktıracağım.

arabanın garantisi devam ediyorsa tüp takılınca garanti sona erer arkadaşım, hatırlatayım

bende ikiside 2011 model olmak üzere 1.6 ibiza var tüplü ve 1.2 tsı leon var benzinli ama yakıt olarak 1ç2 olan da beni yoruyor 4.7 tüketim değeri diyor doğru asla 2000 devir üzeri zorlamadan gidersen leona bindiğimde de 3500 4000 gibi vites değiştiriyorum ve ortalama 2000 2500 devir arasında kullanıyrum 6 ile 7 litre gibi bir tüketimi var. amacın tasarrufsa hiçbir şekilde 1.2 leon tüplü 1.6 leona yetişemez uzun yoldada hiç basmadan kullandım 800k gibi bir değere ulaştım ama leona binip de bu kadar kasmak hiç mutlu edici değil

Kendi arabana tüp taktırman daha mantıklı.Ben tüpten haz etmeyen biri olmama rağmen birim fiyatının daha ucuz olması benzine göre en büyük avantaj ve sıcak bakabildiğim tek kısım.Satışı benzinli arabaya göre daha hızlı olur ileride.1.2 tsi isterse 2 litre yaksın bu ülkede her gün benzine zaman geliyor.5 lira olacağı günler uzak değil.Lpg ye de elbet zaman geliyor ama en azından benzin gibi cepten çıkmıyor.1.2 tsi almanın avantajı ise sana daha yeni araba olarak geri dönecektir.Müşterisi 1.6 tüplü leon kadar olmayacak o kesin birşey.Memlekette 100 milyarlık arabaya binip tüp taktırma zihniyeti varken tüplü leon piyasanın ekmeğini çok yer.Forumda 1.2 tsi ın ne kadar yaktığı ile ilgili konular mevcut.Kullanıcıları gerçek değerleri yazmışlar onlara bakıp karşılaştırma da yapabilirsin ama dediğim gibi tsi motor 2 litre de yaksa 2-3 ay sonra benzin 5 lira olduğunda bir şey fark etmeyecek.Vw in türkiye için tsi motor yerine elektrikli motor yollaması lazım.

NE kadar aracın havasını ve motorunu bitirsede en mantıklısı tüp bence:)

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ancak tüp taktırmaktan da vazgeçtim, çünkü hem simit tank takılmayışı hem de LPG'yi taktır-işlet derken harcayacağım yaklaşık 2 bin lirayı amorti etmek için en az 15 bin km. kullanmam gerek. Bu da benim için 2 yıl demek oluyor. Dolayısı ile bu 2 bin TL'yi aracımı satıp üzerine ekleyerek 1.2 TSI'ye geçmek daha mantıklı ve daha teknolojik geldi bana.

Kaldı ki benzine zam geldiğinde gaza da geliyor ve gazda da kullansam az da olsa benzin harcayacağım. Sonuçta aradaki fark az kullandığım için sabit kalacak hemen hemen. İkincisi ise LPG sisteminin bakımı-filtresi v.s. ek masraf çıkaracak. Dolayısıyla az kullanan biri olduğum için aracımı satıp kafama ve bütçeme uygun bir 1.2 TSI almaya karar veridim. Allah utandırmasın..

Bu arada fiyatı yazarken ne kadar gerçekçi oldum bilmiyorum. İlanıma bakarak fiyat yorumu yapabilir misiniz? İlk defa araba satacağım.

Seat Leon 1.6 Style 2010 Model 34.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 82244865

Bence en doğru kararı vermişsin... Tüpü hiç bir araçta desteklemiyorum ve yakıştıramıyorum... İkinci sınıf araç muamelesi görüyorsunuz. Kapalı garajlara kesinlikle giremiyorsunuz. Kaldı ki benzine gelen zam LPG ye gelmiyor mu? Bu araçların motorları üretilirken LPG ile çalışacağı hiç hesap edilmiyor. Çalıştırmak için bir sürü teknikler geliştiriyoruz... Ama günümüzde aracın kaportasına verilen değerin motora verilmediği de üzücü bir gerçek... Bu araçlarda CAN taşıyoruz arkadaşlar... Gerek kendi canımız gerekse ailelerimizden herhangi birinin...

Ümit umarım yavaş yavaş, sakin araç kullanan birisindir. Aksi takdirde 1.2 motor gaza bastın mı, hız yaptın mı 1.6'dan bile FAZLA yakar, çünkü motor çok daha fazla devir yapar. Tecrübe ile sabittir.

Ama 110 km'yi kırk yılın başı geçerim geçmem, 130'a hiç bulaşmam dersen doğru karar.

Tüp seçeneğini şahsen ben bir seçenek olarak görmüyorum, bunun tartışması uzun sürer tabi. Bence ikinci seçenek üzerine para bile eklemeden aracın modelini 1-2 yıl düşürerek az kilometre yapmış bir dizel leon almak.

Hayırlısı olsun.

Ümit umarım yavaş yavaş, sakin araç kullanan birisindir. Aksi takdirde 1.2 motor gaza bastın mı, hız yaptın mı 1.6'dan bile FAZLA yakar, çünkü motor çok daha fazla devir yapar. Tecrübe ile sabittir.

Ama 110 km'yi kırk yılın başı geçerim geçmem, 130'a hiç bulaşmam dersen doğru karar.

Tüp seçeneğini şahsen ben bir seçenek olarak görmüyorum, bunun tartışması uzun sürer tabi. Bence ikinci seçenek üzerine para bile eklemeden aracın modelini 1-2 yıl düşürerek az kilometre yapmış bir dizel leon almak.

Hayırlısı olsun.

Kesinlikle sakin kullanan biriyim, 1.6 Leona 8,1 lt genel ortalamam var. 100 lira benzinle (4,68 TL'den) 280 km gittim. 1.4 TSI kullananlar ancak bu kadar gidiyor, tabi basmadım uzun yolda 100'ü geçmedim, şehir içinde de düşük devir yüksek vitesle yola devam..
Yalnız öyle görünüyor ki aracı satmak almaktan daha zor olacak. Çünkü binicisinden başkası ilgilenmiyor Seat ile. Şimdiye kadar 4-5 kişi aradı son fiyat ne olur diye. Fiyat için de yorum yapar mısınız, sizce bu fiyata satabilir miyim, değilse boşuna beklemeyeyim. Diğer benzer araçlara ve kilometrelerine bakarak yazdım fiyatı.

Seat Leon 1.6 Style 2010 Model 34.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 82244865

Dostum öncelikle ilandaki gereksiz detayları kaldırmalısın, insanı direkt soğutuyor. Mesela "vefat" meselesini hiç karıştırma, alıcının bunu bilmesine gerek yok. İlanda kullandığın dili de biraz iyileştirebilirsin. Hani alırsanız alın, boş konuşmayın tarzı yazma da, biraz daha ince olsun. Çünkü ikinci el araç alacak insan karşısında sabırlı, ilgili bi satıcı ister. Sonuçta meyve almıyorsun, illa ki bakacak, edecek, orasını burasını mıncıklicak, soracak.

Fiyata gelirsek bu fiyata satman biraz zor. Yanlış anlama araba o kadar etmez diye değil ama bir malın fiyatını alıcısı belirler. Şu bir gerçek ki Seat her zaman ikinci elde fazlaca değer kaybeden bir araba olmuştur Türkiye'de. Üstüne üstlük bir de benzin fiyatları var tabi. Bir diğer sıkıntı da İstanbul içinde değil, Düzce'de olman.

Bana sorarsan (insanların aramasını istiyorsan) bu aracın satışa başlama fiyatı 32.500, pazarlıkla 31 küsüre gider. Fiyatta inatçı olursan, kısa sürede tüm leon alıcıları aracı tanır, artık ilana bile bakmaz. Malum Opel, Ford, vs gibi günde yüz tane satan bir araç değil, biraz meraklısı durumu var.

Geri
Üst Alt