Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öneri ?

LPG durumuna göre değişir ben olsam lpg olanı tercih ederdim çnkü çok biniyorum araca çok yol yapıyorum lpg bana ekonomik geliyor ama diğer türlü olsa 105 den vaz geçmem ;)

Merhabalar;
Sizin aracınızın aynısını 12. 12. 2004 kayadibinden teslim aldım. 1.2 Tsi motoruda, Erya'da test sürücü gerçekleştirdim. 8.000 yakın fark sebebi ile 1.4 tercih ettim.

1.2 Tsi motoru test ettiğimde şok olmuştum. 1.2 motor ne kadar seri olabilir diyordum. Özetle maddi açıdan 1.4 du. Serilik ve tasarruf için 1.2 tsi seçmelisiniz.

Saygılar

Merhabalar;
Sizin aracınızın aynısını 12. 12. 2004 kayadibinden teslim aldım. 1.2 Tsi motoruda, Erya'da test sürücü gerçekleştirdim. 8.000 yakın fark sebebi ile 1.4 tercih ettim.

1.2 Tsi motoru test ettiğimde şok olmuştum. 1.2 motor ne kadar seri olabilir diyordum. Özetle maddi açıdan 1.4 du. Serilik ve tasarruf için 1.2 tsi seçmelisiniz.

Saygılar
Emre bey selamlar Otomatigin keyfi bir başka hele ki istanbul trafiğinde uzun yol da sürüş keyfi konforu bambaska daha önceki aracım bmw 3.20d e46 kasa vardi otomatigin konforu bambaska kayadibi bayisi 7000tl fark istiyor 7 ileri kuru sanzumanli dsg modeli eskiye gore biraz daha iyilestirilmis ayni sanzuman golf da da var. benim gönlümde 1.2 dsg yatıyor.

Valla arkadaşım ben arabamdan son derece memnunum arkaya gelince benim boyum 1.85 eşimde 1.70 çocuk olduğu için mecburen arkaya oturuyor sadece binip inerken biraz sıkıntı yoksa kesinlikle 1.2 TSİ dsg derim test ettiğimde beni benden resmen almıştı süper ötesi bende kayadibinden aldım 44.850 ye ekstra 2 yıl garantiyi uzattım 1.250 civarı...

Öncelikle selamlar, arkadaşlar sizlerin tecrübelerinize dayanarak bir konuda sizlere danışmak istiyorum. 17.02.2015 de istanbul kayadibi seat bayine giderek Seat ibiza 1.4 style siparişini verdim. Kafamı karıştıran nokta otomatik 1.2 TSi dsg style modeline aklım kaymıyor değil. 1.4 ve 1.2 taşı motor ile aralarında 7.000 tl fiyat farkı var. Bildiğim kadarı ile 1.2 tsi motora lpg takilamiyormus buda bir dezavantaj ikisi arasında kararsız kaldım. Araç cuma günü teslim edilecek Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler.

Arasında dağlar kadar fark var. 7000 lira buna değer.
1.2 vergi olarak daha az. DSG otomatik vites müthiş bir rahatlık. "Bu araba 1.2 mi" diye çok soran olacak. gerektiğinde performans gerektiğinde yakıt tasarrufu yapabileceksiniz. 7000 lira farkla 1.2 turbo dsg vites keisnlikle değer. daha önceki aracım ibiza 1.2tsi dsg style paketti. bir depoyla 1000 km yaptığım da oldu 350 km yol yaptığımda oldu. Gerektiğinde şaşılacak kadar seri bir araç. satarken de otomatik her zaman gider diye düşünüyorum. Allah kaza bela vermesin yeter ki, son karar tabi ki sizin. Bu arada yemişim tüpünü, aslanlar gibi atın benzini sürün ;)

Arasında dağlar kadar fark var. 7000 lira buna değer.
1.2 vergi olarak daha az. DSG otomatik vites müthiş bir rahatlık. "Bu araba 1.2 mi" diye çok soran olacak. gerektiğinde performans gerektiğinde yakıt tasarrufu yapabileceksiniz. 7000 lira farkla 1.2 turbo dsg vites keisnlikle değer. daha önceki aracım ibiza 1.2tsi dsg style paketti. bir depoyla 1000 km yaptığım da oldu 350 km yol yaptığımda oldu. Gerektiğinde şaşılacak kadar seri bir araç. satarken de otomatik her zaman gider diye düşünüyorum. Allah kaza bela vermesin yeter ki, son karar tabi ki sizin. Bu arada yemişim tüpünü, aslanlar gibi atın benzini sürün ;)
Deniz bey haklisin 1.2 TSI motoru skoda oktavia c segmentinde ki gibi bir araç kulaniyor ise dusunmek gerekir bizim araçlarin bos ağırlığı 1000 kg bildigim kadari ile oktavia gibi sedan arac tahmini 1250 kg civarinda aradaki kg 175nw tork ureten bir arac cok seri bir vites gecisi oldugunu duydum haklisiniz turbolu ve gunumuz kosularinda dsg sanzimanli araç alinir. Heleki sinifinda kardeşi olan polo 1.2 tsi bana gore 1 kademe daha iyi.

Valla arkadaşım ben arabamdan son derece memnunum arkaya gelince benim boyum 1.85 eşimde 1.70 çocuk olduğu için mecburen arkaya oturuyor sadece binip inerken biraz sıkıntı yoksa kesinlikle 1.2 TSİ dsg derim test ettiğimde beni benden resmen almıştı süper ötesi bende kayadibinden aldım 44.850 ye ekstra 2 yıl garantiyi uzattım 1.250 civarı...
Fatih bey benimde sizin gibi bu araci kulllanan arkadaslardan kulandiktan sonraki yorumlarınız cok onemli araca bindim tavan mesafesi polodan daha iyi polo biraz bana boğucu gelmişti aile arabasi degil ama gunumuz şartlarinda bu arac beni 3-5 sene idare edebilir diye düşünüyorum. Evet inerken ve binerken sorun oluyor boyu uzun olan sürücüler icin de bir dezavantaj. Sirf bu aracı diger emsallerine gore daha seri performansi oldugu icin düşünüyorum.

Ahmet bey araci gördüm bana göre arka koltuk diz mesafesi biraz dar gibi arkada oturanlar icin problem oluyor mu?
Evet arka kısım biraz dar yetişkin oturuyor rahat bi şekilde ama biraz sorun oluyo tabi bazı zamanlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben Polo da kullandım kesinlikle ondan daha ferah bi araba. Yakıt Konuşa gelirsem ben hergün işe gidip geliyorum yoğun denile bilecek bi trafikte ve bir depoyla ortalama 520 km yapıyorum şeh.içi bide araç daha 2500 km de ileride daha da düşer diye düşünüyorum...

Aracım 1.4 ibiza.
İşin özü performans istiyorsan 1.2 alacaksın.
Ekonomi istiyorsan ise 1.4 alıp lpg'de kullan.
Arkadaşlardan duyduğum ş.içi istanbul da 20-22 krş yakıyorlar lpg ile. Ben kendim 17 krş'larda geziyorum. Depom 30 litre alıyor ortalama 350-380 km gidiyorum. Uzun yolda şu an ki lpg fiyatları ile 90-100 km hız ile giderseniz 15-16 krş yakarsınız.
45 bin benim mantığımlığımla B sınıfı için çok para. Şahsen ben vermezdim. Ne de olsa herkes kendi dikrini belirtmiş.

Geri
Üst Alt