Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önemli!!! kalorifer'in ısıtmaması hk.

RD38

Kayıtlı Üye
Malumunuz kışın etkisini yavaş yavaş göstermesiyle araç kullananlar kaloriferlerinin kıymetini bilsinler.Aramızda bilemeyenlerde var :)

Geçenlerde aracın kışlık bakımını yaptırdım yağ, antifriz, filtreler vs vs. yalnız dikkatimi çeken kışlık bakımdan sonramıdır yoksa yeni mi oldu anlamadım motor sıcaklığı 90 da olmasına rağmen kalorifer ilk 5 dakika ılık daha sonra soğumaya başlıyor.
Bu nedenle oğlumu hasta edecem korkusuyla akşam ailemle bir yere gitmekten çekiniyorum.

Sizce sorun ne olabilir?

ilginç bende merak ettim şimdi dogrusu:confused:

arkadaşım antifriz oranı fazla olmuştur bu sebeb motorun suyunun geç ısınmasına neden olabilir...
ha bir de şu var antifriziniz ne renkti ve ömrü geçmişse de sebeb olur farklı marka karışımlarda kimyasalığı bozabiliyor...

feridun, 30 derece antifiriz ve kırmızı renk. motor sıcaklığı 90 da iken bile soğuk üflüyor.

arkadaşım antifriz oranı fazla olmuştur bu sebeb motorun suyunun geç ısınmasına neden olabilir...
ha bir de şu var antifriziniz ne renkti ve ömrü geçmişse de sebeb olur farklı marka karışımlarda kimyasalığı bozabiliyor...

Katılıyorum abi en son yetkili serviste kışlık bakımda banada aynını dediler antifirz derecesi ne kadar yüksek olursa donmaması için o kadar iyi olur ama kalorifer geç ısıtır ve motorun geç ısıtır dedi ayrıyetten kırmızı renkli antifirizler seviye çok daha yüksek dedi şu anda benimki -32 derece 10 dk ısınıyo araba

feridun, 30 derece antifiriz ve kırmızı renk. motor sıcaklığı 90 da iken bile soğuk üflüyor.

abi ben en son gürpınar hyundai kışlık bakımda kırmızı koyduracaktım koymadılar seviyesi çok yüksek araba çok çok geç ısınır dediler normal antifirizden -32 derece koydu araba 10 dk da ısınıyor

Malumunuz kışın etkisini yavaş yavaş göstermesiyle araç kullananlar kaloriferlerinin kıymetini bilsinler.Aramızda bilemeyenlerde var :)

Geçenlerde aracın kışlık bakımını yaptırdım yağ, antifriz, filtreler vs vs. yalnız dikkatimi çeken kışlık bakımdan sonramıdır yoksa yeni mi oldu anlamadım motor sıcaklığı 90 da olmasına rağmen kalorifer ilk 5 dakika ılık daha sonra soğumaya başlıyor.
Bu nedenle oğlumu hasta edecem korkusuyla akşam ailemle bir yere gitmekten çekiniyorum.

Sizce sorun ne olabilir?
bence termostat arızalı kardeşim ;)degiş kurtul ben gibi ... evden eve sıcak servisim var bi tel yeterr:D

Katılıyorum abi en son yetkili serviste kışlık bakımda banada aynını dediler antifirz derecesi ne kadar yüksek olursa donmaması için o kadar iyi olur ama kalorifer geç ısıtır ve motorun geç ısıtır dedi ayrıyetten kırmızı renkli antifirizler seviye çok daha yüksek dedi şu anda benimki -32 derece 10 dk ısınıyo araba

arkadaşlar motor ısınıyor ve 90 ı görüyor onda sıkıntı yok, sorun motor sıcaklığından faydalanamamam :)

bence termostat arızalı kardeşim ;)degiş kurtul ben gibi ... evden eve sıcak servisim var bi tel yeterr:D

termostat benimde aklımda ama termostat arızalı olsa hararet göstergesi de çalışmazdı heralde :) servis işini bi ara görüşelim :D

yani degişmeden önce benimki bu kadar sıcak üflemiyordu tamam baya gec ısınıyodu ama şimdi acayip fark ettii
tecrübe ile sabit diyorsun yani,

RESUL birde kalorifer peteklerin tıkalı olabilir kontrol ettirip gerekirsede araç üzerinde temizlettirmek gerekir. teknoloji ilerleri artık sökmeden temizleyebiliyorlar,,,

• Beğen
Reaksiyonlar: RD38
Geri
Üst Alt