Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önemli Bir Konu ..Yorumlarınızı Bekliyorum..Tampon Renk Tonu Farkı...

Bencede hiç gerek yok. "Söylemesen farketmezdik'' bile diyemiyorum açıkçası :) Belki canlı görsem fikrim değişir ama şuanda ben fark bile göremiyorum

aynı fark bendede var ama boyatmaya değmez bence kesinlikle.

Bu ton farkının başlıca sebebi, servislerde boyanan parçaların, aracın fabrika boya koduna göre boyanmasından kaynaklanıyo. Buraya kadar yanlış birşey yok gibi gözüksede, araç kullanıldıkça, güneş çamur yedikçe, yıkandıkça, aracın rengi değişir. Fabrika renk koduna boyatmak ancak kullanışmamış araçlarda rengi tutturacaktır.
Ankara'da, araç üzerindeki renk tonunun kodunu çıkaran yerler var. Araç üzerindeki bir parçada, gözle rengi tutturana kadar deniyolar. Ardından bir makinaya verip boyanın kodunu çıkarıyolar. Eğer bu şekilde boyatırsanız, aracın boyasının kaç ton değiştiğini görüp, şaşırırsınız. Ve renk tutmama gibi bir sorununuz da olmaz.

ayberk ben cupra tampon alıcam şimdi içime kuşku düşürdü bu topic :S almadan önce senle o bahsettiğin yerlerden birine gidip kodu alalım ona göre boyasınlar tamponu olurmu ? yada sen bana adresi verirsin ben giderim senin zamanını almıyım. konuya döncek olursak bence boyatma hiç boşa masraf yapma kendine. bi pasta cila attır arabana komple çünkü pasta boyayı incecik 1 kat inceltir bence öyle bi uygulama yaptır tampon dışında pasta cila tamponada cila yaptır tamamdır bence :)

ayberk ben cupra tampon alıcam şimdi içime kuşku düşürdü bu topic :S almadan önce senle o bahsettiğin yerlerden birine gidip kodu alalım ona göre boyasınlar tamponu olurmu ? yada sen bana adresi verirsin ben giderim senin zamanını almıyım. konuya döncek olursak bence boyatma hiç boşa masraf yapma kendine. bi pasta cila attır arabana komple çünkü pasta boyayı incecik 1 kat inceltir bence öyle bi uygulama yaptır tampon dışında pasta cila tamponada cila yaptır tamamdır bence :)
Kaportacılar sitesinde var iyi bi boyacımız. Orda hemen yanda da boyacı, kaportacı da var. Hepsini orada ucuza hallettiririz :)

tamamen senin zevkine kalmış. eğer zamanın varsa kaplama için bütçe ayırabiliyorsan mat beyaz komple kaplama inanılmaz güzel duracaktır. Ton farkı gibi bir sorunun kalacağını da hiç sanmıyorum bu yöntemle.

Geri
Üst Alt