Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön kapı camını kapatırken gelen rahatsız edici ses :(

mma-a

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba;

Benim 2007 model altea sylance model arabamda on kapı camının her ikisindede havalar sıcakken camı kapatırken çok rahatsız edici ses gelmektedir. Soğuklarda ve gece hava soğuduğunda böyle bir sorunla hic karşılaşmadım ama bu aralar havalar düzelince özellikle öğle vakti yada güneşli günlerde sanki arabanın camını kapatırken bir şey sıkıca tutuyormus gibi çok rahatsız edici bir ses geliyor. Böyle bir sorunla karşılaşıpta sorunu çözen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim....

ben yaşadım böyle bir sorun leonda, erya da baskı balatam değişirken kapı kısımlarını sökmeden silikon sıktılar geçer gibi oldu ama tam kesmedi sesi, müsait bir zamanda gidip ön iki kapının da aksamı tamamen sökülüp yağlandı, şuan sıfır bir aracın camı nasıl sessiz ve düzgün kapanıyor ise öyle kapanmakta.
ilk silikonu deneyin kesmezse çözüm söküp baştan aşağı yağlamakta

içindeki tellerin greslenmesi lazım bu sorun zamanla zor inip kalkmasına sebep olur sonra zorlayıp cam motorunuda yakabilir sökmesi biraz zor bi camcıya 20 lira verip yaptırın plastik dişliler asındıysa degiştirin tellerine kadar hatda 50 60 tl arası alırlar önümüz yaz in kalk yarıda bırakmasın olur olmadık yerde :eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: RD38
arkadaşlar yardımınız için teşekküler, p.tesi ilk işim bir camcıya gidip bunları yaptırcam inş. düzelir....

Arkadaşlar merhaba;

Benim 2007 model altea sylance model arabamda on kapı camının her ikisindede havalar sıcakken camı kapatırken çok rahatsız edici ses gelmektedir. Soğuklarda ve gece hava soğuduğunda böyle bir sorunla hic karşılaşmadım ama bu aralar havalar düzelince özellikle öğle vakti yada güneşli günlerde sanki arabanın camını kapatırken bir şey sıkıca tutuyormus gibi çok rahatsız edici bir ses geliyor. Böyle bir sorunla karşılaşıpta sorunu çözen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim....
cevap verilmiş ama ben de tekrar etmek istedim... panzotu sökebilirim dersen(ki tırnaklarını kırmadan sökmek çok zor) çelik tel göreceksiniz. o tellere parmağınızla ulaşabildiğiniz yere kadar gres sürün 1-2 kaldırıp indirin tekrar sürün... sorun çözülecek... bunu ben isyana bağlayıp yaptım :) 1-2 tırnak kırdım ama sonuç mükemmel :)

bugün sanayide ön kapıların içlerini söküp dediğiniz yerleri yağladılar ve camlardan ses gelme kesildi... yardımlarınız için herkeze teşşekkür ederim...

bu arada kısa bir bilgilendirme olsun arkadaslar. bu pencerenin dıs kenarına plastik olan kısma yani fitilmi denir onların arasına uzak toz zerrecikleri girdigi icinde acayip sesler yaapbilir ufak bir tornavida ile onu temizledignizde sorun oratadan kalkar.

Geri
Üst Alt