Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön göstergeden gelen ses...

Apocalyptica

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ilk uzun yolumu kayseriden bursaya gelerek yaptım...

Ama yolda çok stabil asfalta geldiğimde arabanın ön panelinden garip böcek sesi gibi cızırtı geliyor. Km sıfırlama duğmesine basınca bi kaç kere biraz azaldı gibi..

Sesten çok rahatsız oldum guya sıfır araba aldık...

Leondan soğudum...

Bu gelen ses konusunda bi fikri olan varmı...

o sesi çok stabil yolda yapabilir bende oluyodu ama bazen herzaman değil uzun zamandırda olmadı ancak bu olaylar sadece leonda olmuyor şansına birçok araçta yaşıyabilirsin bence bu kadar kafaya takma çok takıyosan git servise göster araba sıfır sonuçta yardımcı olacaklarını sanıyorum.....

Arkadaşlar ilk uzun yolumu kayseriden bursaya gelerek yaptım...

Ama yolda çok stabil asfalta geldiğimde arabanın ön panelinden garip böcek sesi gibi cızırtı geliyor. Km sıfırlama duğmesine basınca bi kaç kere biraz azaldı gibi..

Sesten çok rahatsız oldum guya sıfır araba aldık...

Leondan soğudum...

Bu gelen ses konusunda bi fikri olan varmı...
Km.sıfırlama düğmesine araç hareket halinde sıfırlamadın umarım

kapıların içinde, torpidoda, vites kolunun önünde vs. hiç bişi yoksa ses yapacak..
araç güneşte kaldığında vs. ses yapar hale gelebilir bi süreliğine..sonradan da kendiliğinden kesilebilir..
çok rahatsız edici olmadığı sürece bence hiç umursamayın..

Bazen yolun durumuna göre aynı ses bende de oluyor..kadran bölgesindeki çıkıntının üstüne 2 tokat atıyorum kesiliyor ses..:D

Km.sıfırlama düğmesine araç hareket halinde sıfırlamadın umarım

Bence kilit nokta bu.... aslında olay şöyle oldu... arabayı fulledim kayseride eskişehire kadar gittim sonra bir benzinlikte durdum benzin aldım... çalışır durumda ama hareket halinde değilken sıfırlama düğmesine bastım... sonra sıtabil bir yolda cırcır böceği gibi bir ses... sonra hareket halinde iken tekrar sıfırlama düğmesine bastım... ses azalınca bir hafta ordaki sesi kesmek için çok kez o düğmeye hareket halinde iken bastım.. sanırım sorun orda... arabayı alalı 3,5 hafta oldu bayiden. bunun için servise gitsem bir çözüm olurmu şimdi bi ses için orayı burayı söktürüp daha büyük seslere kapı açmayayım... yada bildiğiniz bir çözüm var mı?

ya usta seninki bişey değil bence . benim leonun geçen gün direksiyonun altındaki kapağın vidası düştü.(kendiliğinden) Geçen hafta da sol ön kolondan ses geliyordu çıtır çıtır yol boyunca bi tane çaktım.şimdi gelmiyor:)

Bu kadar dert etme ama 0 almışsın bi göster için rahat etsin.

Geri
Üst Alt