Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

s.aydin

Kayıtlı Üye
Bir öğretmen olarak öğretmenlerimi düşünüyorum hepsinden Allah razı olsun hem de binlerce kez. Bugün öğretmene, öğretmenlik mesleğine duyulan saygı azalsa da hiç umrumda değil ben işimin önemini biliyorum. Benim için öğretmenin değeri insana verilen değerdir, önemdir; malzemesi insan olan bir mesleğin değeri için bakın ne demiş Hz. Ali 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'
'BİR İNSAN ÇOOK ŞEY DEĞİŞTİREBİLİR' bence. İnsanlara bir şey öğretmek,insan yetiştirmek, eğitmek kolay değildir.Öğretmenlik mesleği işte bu yüzden kutsaldır. Öğretmenlerimizin hakkını işte bu yüzden ödeyemeyiz. Sadece 24 Kasımlarda değil her zaman öğretmenlerimize saygıda ve sevgide kusur etmeyelim.
Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım...

Yazı devriminden sonra(1928),
Atatürk'ün kara tahta başındaki resmi görülünce,O'na "başöğretmen" denilmeye başlanmıştı. Aslında,adlandırmada geç kalınmıştı.

Kurtuluş Savaşı'ndan hemen sonra,bir İstanbul gazetecisi kendisine şöyle bir soru yöneltmişti:

-Yurdu kurtardınız.Şimdi ne yapmak istrerdiniz?

Hiç duraklamadan şu cevabı vermişti:

-Milli Eğitim Bakanı olarak Türk Kültürünü Yükseltmeye çalışmak,en büyük amacımdır.

Ondan sonra Atatürk nerede görünse,mutlaka orada bir okula girer,öğretmen ve öğrencilerle konuşurdu.

Birgün Atatürk'ün yolu köy okuluna düştü.

Tek sınıflı okulda bir genç öğretmen ders veriyordu.
Atatürk sınıfa girince,öğretmen kürsüsünü terk etti.
Atatürk:
-Hayır, yerinizde oturunuz ve dersinize devam ediniz, dedi. Eğer izin verirseniz,bizde sizden faydalanmak isteriz. Sınıfa girdiği zaman, Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir...

Tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun kendim dahil:)Allah başımızdan eksik etmesin öğretmenlerimizi.

Dilerim öneminiz ve değeriniz çok daha iyi bilinir.Önünüzde saygı ile eğilirim.

Öğretmeyi ilke edinmiş tüm Öğretmenlerimizin bu güzel günlerini kutlarım...

Dunyanin En Degerli Varliklari Olan Siz Ogretmenler! Bugun, Turk Ogretmeninin Seref Gunudur. Ona Olan Saygiyi Yenileme, Onun Yuceligini Anma Gunudur. Boyle Anlamli Bir Gunde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz

Tüm öğretmenlerimizin hakettikleri liyakat'ı bir gün görebilmeleri ümidi ile verdikleri ışığın devamını diliyorum...Basta Forumdaki üye arkadaslarımın ve sizin nezdinizde meslektaşlarınızın gününü kutlarım...

Geri
Üst Alt