Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çekiş problemi + Balata problemi

erdemkn

Kayıtlı Üye
Merhaba

Aracımı alalı 1 ay oldu. Almadan önce ustaya götürdüm herhangi bir problem olmadığını belirtmişti. Ama ben şöyle bir sorun fark ettim. Araç yokuş yukarı durup kalkmak istediğimde çok zorlanıyor. Hatta yokuş kalkış desteği olmasına rağmen 1. vites de aracı dik bir yokuşta zorlukla çıkartabiliyorum. Bu zorlanmadan hemen sonra araçta fazlasıyla balata kokusu oluyor. Baskı balatada problem var mı emin olamadım.

Aracım Seat Leon 1.2 TSI

kardeşim yokuşta debriyajın bir hakimiyeti kalmadıysa yani gaza yüklenmeden debriyajdan ayağını çektiğinde araç stop etmiyorsa baskı balata bitmiş demektir...

Bi arkadaşın tavsiyesi ile şunu denedim. El frenini çekip vitesi 3 e aldım ve arabayı düz biz zeminde kaldırmayı denedim araba stop ediyor. Bu durumda onun yorumu baskı balata da sorun yok diyor. bi ustaya götürücem en kısa zamanda ama aklıma şu takılıyor 1.2 TSI olması yokuşda problem olma sebebi olabilir mi ?

Baskı balatadan koku geliyorsa ve aracın kalkışlarda titreme yapıyorsa baskı balatan bitiyor demektir.

Daha önce baskı balata değiştiren var mı ? kaç TL civarı olur bu iş ? birde özel serviste yaptırmak mantıklı mı yoksa yetkili servise mi gitmeliyim

Aracının garantisi devam ediyorsa yetkili servise gitmeni öneririm, fiyat konusuna gelince doğuş oto'da 1000-1250 TL arasında bir fiyat çıkar dediler.

el freni ile stop etmemesi tamamiyle bi sorun olmaması anlamına gelmiyor. söylediğin belirtiler baskı balatanın bittigine işaret

Aracının garantisi devam ediyorsa yetkili servise gitmeni öneririm, fiyat konusuna gelince doğuş oto'da 1000-1250 TL arasında bir fiyat çıkar dediler.

garantisi devam etmiyor. Doğuş oto için 1250 normal fiyat ama benim için biraz fazla. şu durumda özel servise gitmek daha mı doğru olur sizce ?

garantisi devam etmiyor. Doğuş oto için 1250 normal fiyat ama benim için biraz fazla. şu durumda özel servise gitmek daha mı doğru olur sizce ?
ist.aksaray gidip ww parçacısına ruhsatını ver baskı setini al ve bilindik ustana montajını yaptır.çoook daha uzuca mal olacak.

Fazla para vermek istemiyorsan en mantıklı yolu Cezmi abinin dediği gibi dışardan parçaları kendin alıp çok ucuza taktırabilirsin

Geri
Üst Alt