Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çaresizlik... bezginlik

Hakan_yildirim

Kayıtlı Üye
2008 model tüplü 160.000 km aracın sürekli zor çalışıyor. Nadire’nde olsa sabahları bazen kolay alıyor.
Benzin pompası, bujiler, müşür, benzin filtresi, tüp enjektör ve hortumları ne varsa değiştirdim Boğaz kelebeği temizlettim.
En az 6 7 sn marj basıyorum üstelik gaza basmadan çok daha uzun sürüyor.
Bilen varda Allah rızası için bi usta tavsiye etsin yada anlatsın. Severek 3 ay önce aldığım araç artık bıkkınlık verir oldu.
Konya dan selamlar..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Konya da hangi ustaya gidiyorsunuz.
Geç çalışması, krank devir sensörü olabiliyormuş..

Bir iki ustaya gittim normal tamircilerdi.
Varsa bildik güvenilir bir usta ona gideyim yeterki düzelsin, hiç hevesim kalmadı.
Son olarak test ederek anlaşılırmı kırank devir sensör arızası acaba

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Deneyeyim birde onu, inş çözülür valla dediğim gibi bıktım. Satsam alan adama yazık, yoksa gözünün yaşına bakmam.

Merhabalar aleykumselam konya

Pompa buji musur ve benzin filtresi disinda
Atesleme bobinlerini kontrol ettirdiniz mi birde emme manifoldunda herhangi bi sorun var mi acaba ? Birde ozellikle sormak istediğim sey su ki aracinizi sabah zorlada olsa calistirdiniz ve yola ciktiniz hayirli yolculuklar durup motor sicakligi 50 derecenin altina dustugunde ve yeniden calistirdiginizda zorlanma var mi ?

Hocam hararet olayına dikkat ettim 80 90 vs fark etmiyor
Geçmişte sabahları tek kontak gün içinde çok zor çalışma durumu vardı şuan ise sabah Nadire’n kolay ama gün içinde hep zor çalışıyor (stop edip bir süre sonra denediğimde zor. Anlık stop et çalıştır kolay çalışıyor)

İş yerinde sabah bırakıyorum öğlen yada akşam çalışmıyor çok zorluypr

Tamamen şansına yazıyorum ama belki faydalı olur.

Bahsedeceğim araç Mazda'ydı ancak sorunların tamamı birebir aynıydı. Tüplü ve öfkeliydik o zamanlar.
Araç her sabah zorla çalışır ısınana kadar da tekleyerek giderdi. Benzine alırdım düzelmez ısınınca tüpe geçer daha çok zıplar fln. epey bi yormuştu beni.
Ankara'da kaç yere sorduysam karbüratör giriş bölümünde (sanırım gaz kelebeği ve devamı) komple değişecek dendi. Parçayı sordum sene 2015 de 2600 TL dediler, En iyisi çıkma bakayım diye başladım aramaya, Şansıma İstanbul'da bir adamı aradım durumu anlattım. Aynen söylediği şekilde yazıyorum,
" Kardeşim aracın başında mısın, aç kaputu,
- açtım
-Bak şimdi orada hava filtresinden motora giden büyük boruyu takip et en sonundan sök onu
-söktüm
- bak şimdi onun içine doğru bak, 1mm kalınlığında 1- 2cm uzunluğunda incecik bir tel göreceksin, Benzinli araçlarda benzin motora girmeden hemen önce benzini o tel ısıtır o şekilde devam eder.
- eee
-işte o tel kurum bağlamıştır, onu tutan soketi ve vidaları sök
-söktüm
-Şimdi al eline bir kutu balata spreyini hiç elini değmeden onu sıkarak tertemiz yap onu."

Abi allah razı olsun.
Araba eskisinden iyi gitmeye başladı yeminle.
Adam parça satmaya uğraşmadı, telefondan 10 dakikada 5 tl lik balata spreyiyle işi çözdü.
Bilmiyorum sizin sorun bu şekilde çözülür mü ne olur. Ancak tüplü araçlarda bu sık görülen bir durummuş, Tüp o teli kurum bağlatıyormuş.

Geri
Üst Alt