Çamurluk içi yalıtım | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Çamurluk içi yalıtım

Erkki

Kayıtlı Üye
Merhaba Dostlar,

MK3 Leonlar'da kronik sorunlardan biri sanırım ses yalıtımı, bu nedenle geçtiğimiz haftalarda bagaj bölümünde sac kısmına bitüself ile kendimce kaplama gerçekleştirdim ve bagaj sacından gelen sesi tam olarak kesemesem de minimize etmeyi başardım.
Sıradaki hedefim ise tekerleklerin çamurluk tamburlarına(tamburun içte kalan üst kısmı) bitüself kaplamak. acaba tekerlekleri söküp içteki çamurlukları kolaylıkla çıkarabilir miyiz, işin kolayı nedir?
tekerlekleri çıkarmadan gözle incelediğimde sanki plastik tırnaklarla tutturulmuş gibi duruyor, kendim sökebilir, takabilir miyim sonra elimde kalmasın.

KİREÇ

Trakya Bölge Sorumlusu
fazla zorlanacağını sanmıyorum. yalnız çalışmalarından bir kaç foto ekleseydin görsellik açısından zengin olurdu.
güzel günlerde kullan emeğine eline sağlık

dadaş34

VİP Üye
Administrator
Serhat hocam bu işi tekerlikleri sökmen lazım saglıklı sonuc almak için @seçkin2001 yardımcı olur sana sen yeterki müsait bi yer ayarla sanayinin gülü o halleder

Beni EDS ler İYİ tanır

memet_one

VİP Üye
Administrator
Valla ses yalıtımı için sadece bütiself işe yaramıyor onun görevi ayrı onunla iyice kapladıktan sonra 8-10mm kalın kendinden yapışkanlı ses yalıtım süngeri ile üzerinden yeniden kaplama yapmanız gerekiyor yoksa seste çok abartı kesilme olmaz.
Birde çamurluk içinden önce arka koltuk altını kaplama yapmanızı tavsiye ederim genel olarak ses oradan geliyor

kurye ile elden teslime verildi

Erkki

Kayıtlı Üye
Valla ses yalıtımı için sadece bütiself işe yaramıyor onun görevi ayrı onunla iyice kapladıktan sonra 8-10mm kalın kendinden yapışkanlı ses yalıtım süngeri ile üzerinden yeniden kaplama yapmanız gerekiyor yoksa seste çok abartı kesilme olmaz.
Birde çamurluk içinden önce arka koltuk altını kaplama yapmanızı tavsiye ederim genel olarak ses oradan geliyor

ses yalıtım süngerlerini duymuştum ama çok detaylı araştırmadım yalıtım süngerini de uygulamayı sanırım işi bilen ellere bırakmak gerekir.
asıl hedefim zaten dediğin gibi arka koltukların ordaki çamurluklar

memet_one

VİP Üye
Administrator
ses yalıtım süngerlerini duymuştum ama çok detaylı araştırmadım yalıtım süngerini de uygulamayı sanırım işi bilen ellere bırakmak gerekir.
asıl hedefim zaten dediğin gibi arka koltukların ordaki çamurluklar
Bitüself i yaptığın gibi uygulama yapıyorsun aynı işlem ama önemli olan altında hiç hava kalmaması o zaman sonuç süper oluyor. Benim daha önce aldığım bir yer vardı izmirden kargo yapıyor ama 10mt satıyordu sanırım bulursam faturayı adresini veririm

kirlisakal

Teknik Koordinatör
discolarda barlarda kullanılan sünger kendınden yapışkanlı ses izalasyonları var.bunlar 0.5 mm 1 cm 2 cm çeşit ceşit.1 cm olan iş görür on numara ses keser.bitüsf iş görmez...bitüselfi çok amaçlı yalıtım malzemesidir.malzemenın üstünde sesi keser demez
bundan lazım ,
Yumurta Renkli Ses Yalıtım Süngeri | Yanmaz | Yumurta | Piramit | Kumaş | Kaplı | Panel | Ahşap | İzolasyonlu | Camları | Pencereleri | Kapıları | Firmaları | Akustik Firması | Malzemeleri | Malzemesi | Panoları | Kumaşları | Ürünleri | Uygulamacı Bayiisi | Arslan | Akustik Foam | Bondeks | Adetaş ...

patrıot

Kayıtlı Üye
Bu uygulamadki ince detay sıcak ve soguk havada malzemenin stabil kalmasıdır.
Maalesef ucuz ürünlerde bu cok mümkün olmuyor...
Arac -20 ve +50 dereceleri görüyor.