Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çamurluk Havalandırması Namı Değer Menfez :D

LeonRider

Kayıtlı Üye
bu aralar birçok arkadaşımızla paylaştığımız ve Utku kardeşimin yararlı bilgileri sayesinde intercooler ı daha iyi soğutabilmek için ve önden gelen soğuk havanın içeride ısındıktansonra çıkış yolunun hızlı olması için intercooler ın bulunduğu sağ ön çamurluk içine ustalarımla beraber havalandırma menfezi uyguladık.. bu iş sandığımızdan biraz daha uzun sürdü ama bende güzel oldu az da olsa yararı olacağıına inanıyorum..
Öncelikle aracımızı kaldırıp bijonları söküp jant lastiği elimizin altından çıkardık sonra ikinci adımımız çamurluk vidalarını sökmek ve çamurluğu dışarı almak oldu. Menfezi alüminyum tercih ettim yalnız beyazdı zımparalıyıp siyaha boyadık sonra yerine alıştırmak biraz uğraştırıcı oldu çünkü çamurluktaki yüzey düz değildi menfezi de büyük seçtiğim için biraz kenar çıtalarını kestik bu arada menfez çeşitlerini uygulamak isteyen arkadaşlar Bauhaus tan alabilirler orda çok çeşit mevcut orayı oluk oluk kesip kullanmak mantıklı görünsede lastikten gelen çamurlu suların üstten vurduğunda intercooler a ulaşmasını engellemek çok daha mantıklı. biz menfezi çamurluk içinden uyguladık çamurluk içinden olukların geldiği kare yüzeyi kestik içerden dışarı doğru ortalıyıp kaportacı uztamızın çekici ile oval yüzeye yapışacak şekilde çekiçledik sonra deliklerimizi açıp gene aldığımız kısa somun vida ve geniş pullarla sıkıca vidaladık pulları hem içeriden hem dışarıdan kullandık ve çekiçlenme esnasında yamulan havalandırma kanallarını gene çekiç keski tornaviida kullanarak dışarı doğru açtık.. son olarakta yerine vidalayarak işlemi bitirdik....

Afiyet Olsun :)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Elıne saglık abı o kadar konusuldu hemen uygulamaya gecen ılk sen oldun :D

Ellerinize sağlık Serhat!Güzel çalışma olmuş.:eek:key:Bizim ibizalarda bu olay var ama leonda yokmuydu bu sistem ona biraz şaşırdım.Yalnız oldukçada büyük hava girişleri yapmışsınız bence yeterli olur.Ama ön taraftanda bi kanal gereki gibi.

xx

Ellerinize sağlık Serhat!Güzel çalışma olmuş.:eek:key:Bizim ibizalarda bu olay var ama leonda yokmuydu bu sistem ona biraz şaşırdım.Yalnız oldukçada büyük hava girişleri yapmışsınız bence yeterli olur.Ama ön taraftanda bi kanal gereki gibi.

xx

ön tarafa düşüncem herzaman var ama sırıtmayacak güzel duracak abartılı olmayacak bişey bulursam yapıcam bu sıcak havanın daha rahat tahliyesi için yapıldı zaten bu havalarda çokta gerek yok sadece hazırlık bu ama güzel oldu artısı olucağını düşünüyorum....

ön tarafa düşüncem herzaman var ama sırıtmayacak güzel duracak abartılı olmayacak bişey bulursam yapıcam bu sıcak havanın daha rahat tahliyesi için yapıldı zaten bu havalarda çokta gerek yok sadece hazırlık bu ama güzel oldu artısı olucağını düşünüyorum....

Kesinlikle katılıyorum Serhat abi ama dediğin gibi ön tarafa da lazım gibi duruyor:)

onde hava alıcak sekılde tasarlanmıs b tampon oldugu ıcın ıcerde on taraftan yonlendırcek b sekıl yapılcak onu da konusmustuk :)

Geri
Üst Alt