Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çözümünü bulamıyorum. yardım..

yakupersoy33

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar aracım 2000 model toledo akl motor 1.6 8 valf lpg sıstemı daha 6 ay once yenılendı bu aralar arac dusuk devırlerde ozellıkle 1 . vıtesden 2 ye takarken tekleme yapıyor gaz yemıyor bujı kablolarını yenıledık bremı marka ıle aynı sıkıntı devam edıyor lpg ustasının tavsıyesıyle tek tırnaklı ırıdyum bujı taktık 4 ay once normalde 3 tırnaklı standart ngk takılıyormus, aklımıza sımdı bobın gelıyor fakat 3 sıstemde kafamızda soru ısaretı bıraktı ısın ıcınden cıkamıyorum komple revıze edınce yuklu mıktar ucret cıkıyor yardımlarınızı rıca edıyorum

Merhaba, geçmiş olsun. Maalesef bu tip sorunların (tekleme, titreme, gaz yememe vs) kesin çözümünü bulmak şans ve deneme yanılma işi. Öncelikle tüm ateşleme ve Lpg sistemi elden geçmeli. Hava akışmetre, boğaz kelebeği vs temizlenmeli, motor hava emiş sorunu var mı bakılmalı, son çare sübaplar kontrol edilmeli vb.
Önceki araçlarımın birinde sırf çözülemeyen titreme sorunu sebebi ile aracı satmıştım.
Allah yardımcınız olsun.

Aynı sorun benzinde yapmıyorsa lpg sistemini bilgisayardan komple sildirin ve tekrar yüklesin usta,Deneyin faydası olucaktır.Fakat bu işlemi yapan ustada çok önemli.Eğer benzinde yapıyorsa beyin değişimine kadar gider bu iş.

Aynı sorun benzinde yapmıyorsa lpg sistemini bilgisayardan komple sildirin ve tekrar yüklesin usta,Deneyin faydası olucaktır.Fakat bu işlemi yapan ustada çok önemli.Eğer benzinde yapıyorsa beyin değişimine kadar gider bu iş.

Benzınde sorun olmuyor yada lpg nın ateslemesı daha hassas oldugu ıcın hıssedıyorum lpg sıstemı prıns marka daha yenı sayılır 5 aylık sıstem bu yuzden sıstemde arıza olmasına ıhtımal vermedım

lpg markadan çok montaj önemli yinede sen bilirsin.ben en ekonomik yolunu söyledim,kelebek boğazından başlar usta beyinden çıkar

Dun aksam farklı bır ustaya anlattım derdımı anında cozdu lpg bujısı dıye satılan ırıdyum ozellıklı bu araclara uyumlu degılmıs 3 tırnaklı platın bosch bujı taktı tekleme gaz yememe problemı cozuldu fakat arac rolantıdeyken bıraz tıtreme oluyor,,uzerındekı atesleme bobını fabrıka cıkısı oldugu ıcın degısmeyelım dedı sımdılık tek sıkıntı bu olsun bakalım..tesekkurler

Geri
Üst Alt