• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

¨Ülkücüler¨ Belgeseli

platinne

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ağu 2011
Mesajlar
658
Yaş
31
İsim
Çağrı
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.9 TDI Stella
Plaka
71 FC 027
Türkiye'de bugüne kadar yapılmışların dışında bir belgesel sinema salonlarında vizyona girdi. Televizyonda, gazetelerde, kitaplarda, makalelerde sürekli 1980 darbesinin mağduru olarak solcular öne çıktı. Milliyetçiler birer katilmiş, canavarmış, öcüymüş gibi lanse edildi. Milliyetçilerin cahil, bilgisiz, beceriksiz olduğu imajı yaratılmaya çalışıldı. Kimse de dönüp bu işe karşı çıkmadı, çıkamadı. Ta ki Ülkücüler belgeseline kadar.

Ülkücüler belgeseli ile bugüne kadar yapılmamış bir şey gerçekleşiyor şu an. 1980 darbesinin gerçek mağduru; sinemalarda o dönemin canlı şahitleri ile bire bir röportajlar ve canlandırmalar ile kendini anlatıyor. 1980 darbesinden önce Milliyetçilerin durumu, neden bu görüşü seçtikleri, darbenin nasıl geliştiği ve sonrasında cezaevinde yaşanan işkencelerin ardından idamların gerçekleşmesi sürecin şahitleri ile yeniden hayat buluyor. Her zaman olduğu gibi sol filmlere kucak açan sinemalar bu belgeseli yayınlamak istemese de şu an Türkiye'nin bir çok ilinde bir çok sinemada beyaz perdede kendine yer bulmayı başardı. Belgesel; 4 Nisan'da Ankara'da yapılan, milletvekilleri ile bakanların katılımı ile gerçekleşen galanın ardından 6 Nisan'da sinemalarda vizyona girdi.

Belgeselin senaryosu Bilal Kalyoncu'ya ait. Yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu'ya Halil Sarı eşlik ediyor. Belgeselin yapımını ise Bilal Kalyoncu ile birlikte Arif İlke üstlendi.

Film ile ilgili detaylı bilgi ve yayında olduğu sinemaları Ülkücüler Film adresinden öğrenebilirsiniz.
 

tugra kazım

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Kas 2011
Mesajlar
5,105
Yaş
36
İsim
tugra kazım
Nereden
Kayseri
Plaka
38 HU 941
izlenilmesi gereken bi filmm:eek:key:
 

ukku

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Eki 2010
Mesajlar
1,017
Yaş
31
İsim
Utku Uzunoğlu
Nereden
İstanbul
Plaka
audi s3
Fırsat bulunca bakalım bir, teşekkürler.
 

24

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Eyl 2009
Mesajlar
3,408
İsim
ENGİN
Nereden
Erzincan
Plaka
34 FP 1037
Paylaşım için teşekkürler....

Gerçekten doğru.........
 
Üst Alt