Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ıbıza gizli özellikler ve garanti

matrak29

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar

2016 ıbıza sahibiyim aracımın gizli özelliklerini açtırmayı planlıyorum ama kafama takılan bir takım sorular var yardımcı olursanız sevinirim
1) aracın özelliklerini açtırdıgım zaman garanti dısı kalır mı ?
2) bu özellikler istenildiği takdirde kapatılıyor mu ?
bu işlemleri istanbul'da ender elektronik yapıyor ama daha önce onlara işlem yaptıran varmıdır ?

Bende 1.5 ay once ibizami aldim. Ayni sorularin cevaplarini bende merak ediyorum. Fakat kendi iceriginde bu ozellikler oldugundan acilmasinin garantiyi etkileyecegini dusunmuyorum. Yine de bilen arkadaslar yardimci olurlar... merakla bekliyorum :)

bende yeni aldım abi aracı bende oyle düsüyordum ama golf var babamda serviste sormustum böyle bisi yaptırsam garanti dısı kalırmı diye evet dediler hatta bu işi en iyi ender elektronik yapıyor dediler ... bende merak ediyorum acıkcası

Merhaba. Öncelikle VAG grubu araçlarda gizli özellikler İŞİNİ DÜZGÜN YAPAN yerlerde açtırıldığı sürece garantiyi bozmuyor. İstediğiniz zaman özellikleri açan firmaya ve ya başka bir firmaya gidip fabrikasyon ayarlara döndürmeniz mümkün. Ancak bu işlem için sizden yeniden ücret talep edebilirler. 2016 İbizalar için şuanda gizli özelliklerin açılamadığını duymuştum.

bu işi düzgün yapan benim duydugum ender elektronik varmış maltepede saglam dediler ama 2016 neden acılmıyor suan onu bilmiyorum ?

Evet ben de Ender elektroniğe açtırdım. Aslında birçok yer aynı işlemi yapıyor. Ancak bayii den Ender elektronik iyidir cümlesini duyunca garanti endişesinden ister istemez oraya yönleniyorsunuz. Yani VAGCOM yazılımı ile ilgili bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Güncelleme gelecekti ama akıbetini bilemiyorum. En sağlıklı bilgiye Ender elektroniği arayarak ulaşabilirsiniz.

peki sizde yapılan uygulamada ne gibi yenilikler geldi aracınıza bahsedebilirmisiniz?

Merhaba bende aracı alalı 5 gün oldu bende selamlama ve park göstergesi acık olarak aldım bu gizli özelliklerin içerisinde başka neler var onları bilmiyorum benim arabada encok uyuz olduğum 6.5 ekran var ama navigasyon yok

• Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi (selamlama)
  • Kapıları uzaktan kumanda ile kilitlerken ve açarken uyarı sesi (orjinal alarm olan araçlarda buzzerdan öter)(Alarm olmayan araçlarda korna hafif çalar)
  • Coming Home fonksiyonunun otomatik olması (normalde bir kere selektör atılması gerekiyor)
  • Coming home ve leaving home fonksiyonlarının sis farından yanması
  • Katlanır aynasının altında aydınlatma olan araçlarda ayna katlandıktan sonrada ışıkların açık kalması
  • Ön Yol bilgisayarında araca ilave edilmesi gereken benzinin litre olarak gösterilmesi (türkçe çeviride "ek yakıt" olarak yazıyor)
  • Gündüz sürüş farlarının teyp üzerinden kapatılıp açılabilmesi
  • Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 kereye yükseltimi (destekleyen modüllerde)
  • Geriye takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi
  • Klima paneli "Auto" konumundayken klimanın çalışma şiddetinin gösterimi
  • Far anahtarı "0" veya gündüz "Auto" konumundayken arka parkların da yanması
  • Sinyallerin amerikan park olarak yanması ( Led sinyaller sürekli yanar sinyal verildiğinde tam olarak söner ve yanar )
  • Virajlarda sislerin yanması
  • Araç kilitlendikten sonra açık kalan cam varsa bunun yağmur yağınca otomatik kapanması (highline araçlarda)
  • Selektör attığınızda sis farlarının da yanıp sönmesi
  • XDS - Elektronik difransiyel kilidinin aktif edilip aracın daha iyi yol tutması(strong)
  • YENİ - Radyo açılışında Bluemotion - RLine gibi logoların konulması
bu gibi ozellikler ekleniyor araca bugun sordum abi ....

6.5 inc ekran varsa fullink te olması lazım. 5.8 olmasın ekran boyutunuz ?

Geri
Üst Alt