Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İyi usta sırunu çözüyor;)

s.aydin

Kayıtlı Üye
Dostlar başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçenlerde arabamla ilgili bir sıkıntımı sizlerle paylaşmıştım. Yüksek hızlarda lpg de arıza lambası yanıp sönüyor ve esp yanıyordu bu olay benzinde olmuyordu. Tarsus'ta lpgye bakım yaptırdım, ustaya yakıt arttı diye gittim oksijen sensörü arızası veriyor diye gittim sıkıntıyı çözemedik ve bu şekilde de bir süredir kullanıyorum arabayı. Oksijen sensörünü değiştirdim, bujileri yeniledim vs. bugün bobini değiştirdim motor ustam bobinden değil ama iş bizden çıksın hocam bu iş lpgden kaynaklanıyor ayarlarında bir sıkıntı var diye diye değiştirdik bobini de. Geçen Selçuk'un çözüm önerisi üzerine yolda yüksek devirde kontrol edelim dedim, usta bunu zaten yapağız dedi..Test sürüşüne çıktık yolda lpg verilerini de görmesi için ilk sefer 180 km yaptı hiç bir şey yok bobinden kaynaklanıyormuş diye herkes sevindi ama dönüşte düşük devirde yine yaptı aynısını. Hata lamda sensör arızası ve 3. enjektör arızası diyordu usta yeni bir enjektör takıp deneyeceğim dedi. 3. enjektörü sökmek istediklerinde elle sökülebildiğini fark etti gevşek bırakılmış dedi. Bağlantılar sıkıştırıldı otobanda defalarca kontrol ettik maşallahı var sorun çözüldü. En son Mersin'de Gül-Cem otogaz bütün noktaları kontrol ederek sorunu çözdü çok teşekkür ediyorum kendilerine hoş ilk başta enjektörlere bakılsa bobine param gitmeyecekti ama olsun. İlgileri ve sorunu çözmeleri benim için ayrı bir sevinç zaten:) Şimdi daha önce tesisatı da kontrol edip bakımını yapan, bu işleri başıma açan adama usta denir mi? Allah korusun lpg bu başımıza daha ciddi şeyler gelebilirdi..... Sizlerle paylaşmak istedim sabredip okuyanlara teşekkürler...

iki tane arabayı ustası yanında olmadan yapan dükkan açar oldu bu sonuçlarda normal fiyattan dolayıda çoğu kişi gidiyor ama ustanı sağlam seçeceksin boşa dememeişler arabayı ya kötü şöför bozar yada kötü usta bozar diye , tekrar geçmiş olsun,,,

Sevindim Bobinlerinide yenilemiş oldun sonuçta sorun çözlüldü ya bu arada gerçek Ustaya da Saygılar :eek:key:

Geri
Üst Alt