Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İsrail'in ilk astronotunun oğlu da havada öldü

YCO

Kayıtlı Üye
Asaf Ramon'un uçağı, eğitim uçuşu sırasında El Halil tepeleri olarak adlandırılan engebeli arazide, Bnei Haver Yahudi yerleşiminin yakınında düştü.

Kaza yerini bulmak için İsrail Savunma Kuvvetleri yaklaşık 90 dakika süreyle havadan ve karadan arama yaptı. Hava Kuvvetleri helikopterleri ile Hava Kuvvetlerinin araştırma ve kurtarma birimleri daha sonra uçağın yerini bularak, pilotun cesedine ulaştı.

Genç pilotun yaklaşık 6 ay kadar önce de bir eğitim uçuşu sırasında bir başka kazadan kurtulduğu belirtildi.

Ordudan yapılan açıklamada, Hava Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Ido Nehuştan'ın, kaza ile ilgili resmi soruşturma yapılmasını isteyerek, F-16 uçaklarıyla eğitim uçuşlarını ikinci emre kadar durdurduğu duyuruldu.

Asaf Ramon'un babası İlan Ramon da Hava Kuvvetleri'nde pilottu. İlan Ramon, 1981 yılında, İsrail'in Irak'taki tamamlanmamış Osirak nükleer tesislerini vurduğu hava taarruzunda en genç pilot olarak görev almıştı. Albaylığa terfi etmesinden sonra NASA tarafından uzaya gönderilmek üzere seçilen ilk İsrailli olan İlan Ramon, 1 Şubat 2003 tarihinde uzay mekiği Columbia'nın dünyaya dönüşü sırasında infilak etmesi sonucu yaşamını yitirmişti.

Astronot babasından sonra Asaf Ramon'un da ölmesi, İsrail basını tarafından "aile trajedisi" olarak değerlendirildi.

ntvmsnbc

İsrail ve aile trajedisi biraz fesat düşüyo etme bulma dünyası ya teker teker ya yüzer biner......

Geri
Üst Alt