Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza için birkaç soru...

kadircetinkaya

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Seat İbiza 1.4 85 Hp Reference modeli aracımı alalı yaklaşık 5-6 ay oldu. Reference modeli olduğu için çelik jant pakete dahil değildi. Ancak çelik jant taktırmayı düşünüyorum. Bununla ilgili birkaç sorum olacak. İlki; Boavista 15' modelini düşünüyorum bunun için yakıt konusunda bir artma söz konusu olur mu? (Çelik jantın aracın yakıtını etkilediğini duydum.) İkincisi ise; Jant konusunda pek bilgili değilim. Boavista modeli duyduğum için bunu düşünüyorum sizin öneriniz var mı? 15" almayı düşünüyorum çünkü yakıt konusunda performansı kaybetmemem lazım. Üçüncüsü ise; Vag com denen şeyle benim aracımda açtıracak özellik var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bence 15 takıcaksan hiç boş yere takma.Ben 17" taktım,zaten olmayan performanstan da fazla birşey kaybetmedim.Bana sorarsan güzel bi görüntü istiyorsan en az bi 16" takmalısın.Kendi fikrim bu yönde :) Bu arada vag konusunda bizim araçta da açılan özellikler varmış.Avrupa yakasında bulabilirsek yaptırıcam

15" jantla standart çıkan modeli var ibizanın
yakıt israfıda, performans kaybıda olur.. ama sen hissedemezsin bile.. o kadar küçük olur çünkü..

vag-Com la muhakkak açılıp kapanacak bi şeyler vardır ama araştırmak lazım.. :eek:key:

İzmir'de oturuyorum ben. Elbet burada da vardır. Sen bir bak Avrupa yakasına eğer bir şeyler bulursan yaz bana da :)
Bu arada neden zaten olmayan performans diyorsun, gayet iyi değil mi motor gücüne göre?

15" jantla standart çıkan modeli var ibizanın
yakıt israfıda, performans kaybıda olur.. ama sen hissedemezsin bile.. o kadar küçük olur çünkü..

vag-Com la muhakkak açılıp kapanacak bi şeyler vardır ama araştırmak lazım.. :eek:key:

O kadar küçük olacaksa 16" de olabilir. Model olarak önerin var mı?

Forumda araştırdım baya ama bulamadım bir şey :)

İzmir'de oturuyorum ben. Elbet burada da vardır. Sen bir bak Avrupa yakasına eğer bir şeyler bulursan yaz bana da :)
Bu arada neden zaten olmayan performans diyorsun, gayet iyi değil mi motor gücüne göre?

Hocam aracimdan cok memnunum o ayri bir konu.ayni sinifta ki ikameleri sayilabilecek (punto,207,c3 ) gibi araclarla karsilastirmam bile.ancak daha performansli araclara bindigim icin 1.4 85 ps motordan fazla bir performans beklenmez.olmayan performanstan kastim budur :)

Geri
Üst Alt