Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza hk. yardım lütfen..

white54

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ,

6 ay önce sıfır aldığım ibiza 1.4 85 hp ibizam vites geçişlerinde, özelikle düşük viteslerde arka sol taraftan ses gelmekteydi ve diğer bir sorun da kaputu açtığmızda sol traftaki soğutma tankının içindeki pempe sıvı min. altına düşmüştü.

10 gün önce servise gidrek arkdan gelen sesi önlediler , soğutma tankınada sıvı ilave ettiler. Servisteki ustaya sesin neden kaynaklandğını sorduğumda söylemek istemedi. Israr edince, esnemesi gereken parçalrın esnemediği gibi bir cevap verdi.

Şimdi ise önceki kadar olmasada vites geçişlerinde hala aynı ses gelmeye başladı.. Ve soğutma sıvısında azlam var min. seviyesine yaklaşmış durumda.

Acaba daha önce bu sorunlarla karşılaşmış arkadaş varmıdır. Birde arkadan gelen ses çok ciddi bir problem midir?

Soğutma sıvısının azalmsı neden kaynaklanıyor olabilir. Normalmidir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

antifriz eksiltmesiyle arkadan gelen sesin bir alakası yoktur, radyatörde yada hortumlarda kaçak olabilir

Sogutma sıvısında azalma çok önemli. Araç garantide sanırım. Bunu mutlaka servis ile çözün. Kaçak testi yaptırın. Araçda hareret vs yaptımı hiç?
Soğutma sıvısı motor yagına karışıyor ise durum ciddi olabilir.

Soğutma sıvısı değil Antifreeze dir onun adı.. Onun azalmaması gerek normalde sızıntı da yoksa problem önemlidir üzerinde durun..

Araç manuel ve vites geçişinde arkadan nasıl bir ses gelebilir diye düşününce Cevapsız kalıoyorum :confused: tümseklerde yada kasislerde de duyuluyormu ses ve nasıl bir ses o arkadan gelen?

Ynt: İbiza hk. yardım lütfen..

öncelikle geçmiş olsun. Servisi boşlamayın. Gidin rahatsız edin. Onlar zaman geçirmeyi seviyorlar sonradanda garanti süresi geçmiş derler. Bu konuda doğus otoya hiç güvenmiyorum. Probleminiz var ve garanti kapsamında, işin içinde kullanıcı hatasıda yok.
Tekrar gidin...Allah korusun daha büyük problem olmadan önlemini almaya çalışın

Antifriz donma engelleyici kimyasal olup suya katılarak (suyla karıştırılarak/seyreltilerek) kullanılır, yazayım dedim.

Geri
Üst Alt