Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 6J Hoparlör Montajı

xflash

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

2010 model ibizamdaki hoparlörlerimi değiştirmek istiyorum ancak malumunuz bu kapıların sökümü tam bir işkence.
Özellikle anadolu yakasında (avrupa da olabilir) bu işi yapabilecek bir yer tavsiye eder misiniz ??

Şimdiden teşekkürler...

vag grup üstüne uzmanlaşmış yerler mevcut, biraz internet araması ile birçok yere ulaşmanız mümkün ama illa ki özellikle bir yer isterseniz eski araçlarımı götürdüğüm 2 tane sesçim var ikisi de titiz çalışırlar öm ile iletebilirim bilgilerini

komple kapı döşemesi çıkmadan takma olayı falan olmazmı hoparlörleri , bilgisi olan varmı nasıl birşey bu ? bununla ilgili video falan da aradım bulamadım ..
arabayı da alırken 4 hoparlör dediler ön direkteki tweeterları 2 hoparlör yerine demişler böyle bir olay yok ya , hadi ondan da vazgeçtim jbl mid ler var onları takarım kabloda çekmemişler ,birde cd çaların çıkışında arkalar için çıkışta yok resmen rezillik yani ; araç 2013 ıbıza style .

yok kapı panelleri sökülmeden kapıya hoparlör takılmaz malesef, yuvaları panellerin altında, kapı paneli sökmek o kadar da zor iş değil işini bilen bir usta 3-5 dakikada söker yani

yok kapı panelleri sökülmeden kapıya hoparlör takılmaz malesef, yuvaları panellerin altında, kapı paneli sökmek o kadar da zor iş değil işini bilen bir usta 3-5 dakikada söker yani
cam falanda beraberindemi geliyor kapının paneliyle bilginiz varmı , birde okumuştum söküldükten sonra cam kendiliğinden 2 cm kadar iniyormuş giderken yolda öyle birşey olursa sorun olur , benim eski mesleğim oto müzik sistemleri ama benim zamanımda böyle değildi kapılar falan kuş serisi 1 dakikada çıkıyordu :) bende birgün şeytan dürtüyor sökücem de ses falan gelir , cam kendiliğinden iner diye korkuyorum

Hoparlörlerimi sipariş ettim, faw13 Gökberk Beyin tavsiye ettiği yerlere bakacağım, taktırdıktan sonra bilgi verebilirim...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bı arada forumda ibiza 6j kapısının nasıl söküleceğiyle ilgili resimli anlatım da vardı yanlış hatırlamıyorsam otadan bakabilirsiniz...

camın kapı paneliyle bir alakası olmaması lazım (en azından önceki araçlarımda - astra 2006, linea ve 2011 civic üçünde de konu ile bir alakaları yoktu) ama seat ın farklı bir tasarım anlayışı varsa birşey diyemem, çok güvenemiyorsanız tesisatı istediğiniz yerden aldıktan sonra servise de taktırabilirsiniz, parasını verdikten sonra hayır diyeceklerini sanmam

Kapı panelleri sökümü bilen kişi için kolay.Bir kapıyı sökmek max 2 dakika. Aldığınız hoparlörler 16 cm olacak. Bu konu ile ilgili Anadolu yakasında Gülsuyunda Dursun Usta'ya gidebilirsin [MENTION=4846]GeniuS[/MENTION]

Önlere 2 yollu Alpine (16 cm), arkalara ise 3 yollu sony aldım..Sonyler 13 cm sanırım bunlar da oluyormuş arkaya...
Dursun Usta Ender'deki değil mi ??

Geri
Üst Alt