Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.4 Reference 30000 Servis Bakım, Yedek parça ve Motor Yağı

Hangi marka motor yağını kullanıyorsunuz?

• Castrol

Kullanılan: 4 57.1%
  • Mobil

Kullanılan: 3 42.9%
  • Diğer

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7

SD-Ibiza

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi konu yıllık bakım. Aracım İbiza 1.4 Ref. 30000 km bakımı yaptırmayı planlıyorum önümüzdeki günlerde. Bu sebeple, bazı konularda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden, okuyan ve cevap veren herkese teşekkür eder, saygıyla selamlarım:)

Dün servise gidip bakım için fiyat almak istediğimi söyledim. Saolsun görevli arkadaş malzeme ve fiyatların yazdığı bir liste çıkarıp verdi. Listedeki fiyatları inceleyince her zaman yaptığım gibi herşeyi servise bırakmama kararı aldım. En azından parçaları alıp kendim götüreyim istiyorum. İşte o liste:

1) Yukardaki parçaları (orjinal olarak tabi) nereden temin edebilirim? Sanırım yağ dışında diğerlerini temin etmek pek kolay değil. İnternette bu parçaların satıldığı bir yer var mı? Bakımını kendisi yapan arkadaşlar bu parçaları nereden temin ettiğini söylerse çok makbule geçer.

2) Motor yağı konusunda yaptığım araştırma sonucu, Castrol ve Mobil 1 arasında kararsız kaldım. Ama gönlüm Mobil 1'den yana (fiyatından olsa gerek:)) İbiza 1.4 Reference için Mobil 1 kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Mobil 1 Esp Formula 5W-30 mu yoksa Mobil 1 Süper 3000 5W-30 mu?

hocam dışarda yaptırsan 300-350 ye mal edersin, hiç parça aramakla uğraşma, götür sanayiye anlaş ustayla yenilettir devam et gitsin.

castrolden şaşma

ben tüm parçaları internetten aldım, sanayide 50 TL'ye taktırdım. toplamda 250 'ye maloldu. Bujileri de değiştireyim dersen 80TL de onlar. Hava filtresi MANN, diğer filtreler ve bujiler BOSCH, yağ mobil esp 1 formula kullandım. ilgilenirsen özelden detayları atayım, buradan reklam olmasın.

bende 30bin bakımını yaptıracağım.. aracın garantisi devam ediyor.. dışarıda yaptırsam mı karar veremedim..

hocam dışarda yaptırsan 300-350 ye mal edersin, hiç parça aramakla uğraşma, götür sanayiye anlaş ustayla yenilettir devam et gitsin.

castrolden şaşma

Aslında haklısın Murat abi, ama burada iyi bir usta bulmak zor. Bu yüzden serviste yaptırmak istiyorum. Ama yine de araştırayım, tanıdık aracılığıyla bulursak iyi.

Yağ konusunda çok kararsızım abi. Mobil 1 i çok övdüler o yüzden en azından bir defa denemek istiyorum. Tabi buradaki tavsiyelere göre hareket edicem. Ayrıca teşekkür ederim abi.
[doublepost=1462475963,1462475802][/doublepost]
ben tüm parçaları internetten aldım, sanayide 50 TL'ye taktırdım. toplamda 250 'ye maloldu. Bujileri de değiştireyim dersen 80TL de onlar. Hava filtresi MANN, diğer filtreler ve bujiler BOSCH, yağ mobil esp 1 formula kullandım. ilgilenirsen özelden detayları atayım, buradan reklam olmasın.

Aslında çok iyi olur, çünkü tam olarak ne alacağımı bilmiyorum dostum. Peki bizim araçlarda da bu markalar mı takılı? Mobil esp formulayı düşünüyorum ben de. Nasıl memnun musun?
[doublepost=1462476147][/doublepost]
bende 30bin bakımını yaptıracağım.. aracın garantisi devam ediyor.. dışarıda yaptırsam mı karar veremedim..

Benim garanti yeni bitti, bitene kadar da riske atıp dışarıya gitmedim. Siz bilirsiniz ama bence garanti bitene kadar başka yere gitmeyin, ne olur ne olmaz. Belki siz de parçaları kendiniz alıp götürebilirsiniz.

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Aslında haklısın Murat abi, ama burada iyi bir usta bulmak zor. Bu yüzden serviste yaptırmak istiyorum. Ama yine de araştırayım, tanıdık aracılığıyla bulursak iyi.

Yağ konusunda çok kararsızım abi. Mobil 1 i çok övdüler o yüzden en azından bir defa denemek istiyorum. Tabi buradaki tavsiyelere göre hareket edicem. Ayrıca teşekkür ederim abi.
[doublepost=1462475963,1462475802][/doublepost]

Aslında çok iyi olur, çünkü tam olarak ne alacağımı bilmiyorum dostum. Peki bizim araçlarda da bu markalar mı takılı? Mobil esp formulayı düşünüyorum ben de. Nasıl memnun musun?
[doublepost=1462476147][/doublepost]

Benim garanti yeni bitti, bitene kadar da riske atıp dışarıya gitmedim. Siz bilirsiniz ama bence garanti bitene kadar başka yere gitmeyin, ne olur ne olmaz. Belki siz de parçaları kendiniz alıp götürebilirsiniz.
bu markalar değil tabi, serviste VW üretimi parçalar takılıyor. Onları bulmak güç ve çok pahalı. Karar senin.

30 bin bakımını yaptırdım.. buji hariç 475 tl

Hayırlı uğurlu olsun. Biraz fazla mı tutmuş sanki, bana mı öyle geldi. Servise mi gittiniz?

Xperia Z3 Compact cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.
Tesekkur ederim. Evet servise gittim, buji değişimi ile 580 TL olacaktı...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt