Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbİzami? Yoksa puntomu? KarŞilaŞtiralim...

sinceler

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar bi öğretmen arkadaşım 20.000tl civarı benzinli bir araç alacak.ibizamı yoksa fıat puntomu alayım diye bi türlü karar veremedi.sürekli bana soruyor.bende seat hakkında olumlu ve olumsuz taraflarını söyledim.kendi aracımdan bahsettim.aslında oda ibiza taraftarı ama çevreden kaynaklı olabilir tam karar veremiyor.ibiza olarak benim aracımdan 6L kasa signo,fıat puntonunda starjet dynamic modeline bakıyor.hemen hemen özellikleri aynı.ibizanın signo modelini bilirsiniz zaten 6L kasanın en dolu modelidir.starjet puntoda 6 vites 95 beygir,dijital klima vs özelliklerine sahip.sizlerin değerli görüşlerinizide almak istedik.arkadaşıma puntoya göre şu sebepten dolayı kesin ibiza almalısın diyebileceğim yönleri varmıdır?teşekkür ederim...

Alman malı olması yeterlidir... Parçalarını açtığınıza üzerinde AUDI VW Seat ve Skoda amblemlerini görmek istemez mi?

Bir de bilinir ki Fiat 10 yaşına gelene kadar müthiş derecede değer kaybeden bir marka... Tabi palio veya albea' nın dizel modellerinden değilse... 35-36 vererek alınan Linea' lar bir yaşına gelince 26-27 lere bulunabiliyor... Afedersiniz ama eşek niyetine binecekse Punto alsın tabi ki...

teşekkürler arkadaşlar ama daha fazla somut bişeyler bulmam lazım...

Aynı modeldeki ve yaklaşık olarak aynı özelliklerdeki iki arabanın piyasa fiyatını göster (İbiza ile Punto' yu kastettim) , aradaki fiyat farkını gösterip "sence hangisi daha kaliteli?" diye sor :) Bu da yetmez ise güzel bi Punto bulalım hocama...

Punto öyle kalitesiz duracak bir araba değil ibizanın yanında. kullanmıştım zamanında eski kasa ibizalardan (cordoba sahibiydim bilirim:)) altta kalır yanı yok hatta bazı özellikleri fazla diyebilirim.
Herşeyden önce kullandığı motor daha teknolojik ve daha performanslı 6 vites olması sebebi ile de daha ekonomik olur. Sunrooflusu güzel durur dynamic donanımıda signo dan daha doluydu yanılmıyorsam. Tipide kötü değildir.
Şahsi fikrim ben temiz bir punto arardım. Herşeye alman fransız italyan diye bakmayın punto kendini kanıtlamış bir araç az çok:)
Karşısında 1.2 tsi bir ibiza olsaydı hiç sansı olmazdı o ayrı:)

teşekkürler emre benim arabayı beğeniyor ve bende kendisine tavsiye ediyorum zaten :)

Punto öyle kalitesiz duracak bir araba değil ibizanın yanında. kullanmıştım zamanında eski kasa ibizalardan (cordoba sahibiydim bilirim:)) altta kalır yanı yok hatta bazı özellikleri fazla diyebilirim.
Herşeyden önce kullandığı motor daha teknolojik ve daha performanslı 6 vites olması sebebi ile de daha ekonomik olur. Sunrooflusu güzel durur dynamic donanımıda signo dan daha doluydu yanılmıyorsam. Tipide kötü değildir.
Şahsi fikrim ben temiz bir punto arardım. Herşeye alman fransız italyan diye bakmayın punto kendini kanıtlamış bir araç az çok:)
Karşısında 1.2 tsi bir ibiza olsaydı hiç sansı olmazdı o ayrı:)

teşekkürler starje dynamic modelinde cruise sistem hariç hemen hemen özellikleri aynı.fakat ibizanın kronik problemi süspansiyonlar:(
birde puntonun 6 vites olmasından dolayı daha ekonomik olabileceğini düşünüyoruz...

Geri
Üst Alt