Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ön kaputtaki keçeye motorin oldu

mtaha

Kayıtlı Üye
herkese merhaba
seyir halindeyken yakıt filtresine giden hortum ince bi şekilde patlamış ve kaput keçesi baya yakıt emmiş yıkamacıya 2 kere kendimse 3 kere yağ çözücülerle yıkamama rağmen koku ve çıkan kirli su için iyi bi sonuç alamadık aslında çok fazla önemsemem ama havalandırmayı çalıştırınca otomatikman yakıt kokusu geliyor şimdi keçeyi çıkardım koku kesildi serviste de 85 tl dediler fiyat olarak siz ne önerirsiniz kokuyu çıkartmam konusunda birde acaba temiz bi keçeyi çıkmacılardan bulabilir miyiz :(

sökülüp bol suyla yıkanması fayda sağlar mı acaba.. sonra tekrar takılsa..

hem kendisi hem de yıkamacının yıkadığını söylemiş zaten..çıkmacılarda bulunabilir ama zor ihtimal bence..bence koku yapacağına hiç takma..

sökulup yıkamacılardaki köpuklu ilaçla yıkanıp iyice bir havalandırılırsa bir sıkıntı kalccağını zannetmiyorum. ama yıkanıncada bu sefer o keçe kendini bırakyor. bence takın yerinde dursun zamanla havalndıkça o kokuyu atacaktır.

temizlemişsin çıkmamaış 85 e tertemiz olur

kuru temizlemecilerden de fikir alabilirsiniz..hatta onlar biz hallederiz der muhtemelen ama onlara vereceğiniz para 2-3TL olması imkansız doğal olarak..en temizi arabaya sevgililer günü hediyesi almak galiba.. :)

'netten bakındım.."mazot lekesi" için terebentinle yumuşatılıp, benzoille temizlenebilir yazıyo..
karar sizin..

özel yağ temizleyicilerle yıkattım hatta beğenmeyip tekrar ben evde sıcak suyla yıkadım bide 20 liraya 5 litre yağ çözücü aldım ama yinede bana mısın demedi 85 tl biraz fazla gibi geldi bi keçe için aslında leke kısmına hiç takılmıyorum ama tek önemli olan havalandırmadan motorin kokusu geliyor :( arabamıda çok seviyorum ama 85 tl lik hediye alır mıyım bilmiyorum :)

olmaması cok da dert b durum deıl o kecenın,sok cıkar bence koku gıtmıyorsa.98 a3 de yok b sıkıntıda yok,ıbızada da olmasa bsy olmaz

Bir defa daha yıkamaktan üşenmem derseniz bildiğimiz sıvı bulaşık deterjanından 1 litre kaliteli ve bol kokulu olanından alın... Çok az suyla nemlendirdikten sonra bu detarjanı bolca yedirin 1lt yeter... Bir süre gölgede bekletin... Sonra deterjan arınıncaya kadar duru suyla yıkayın...

Fairy diye bi bulaşık deterjanı var psikopat bişey deli gibi köpürüyor kokusu da güzel. Durularken de yıkamacılarda basınçlı su.. BEnce çok ince bi havuzun içinde deterjan tamamen suda çözünmüş olarak bekletirseniz daha etkili olabilir..

Geri
Üst Alt