Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çakmak yerine kapak...

wezosso

Kayıtlı Üye
arkadaslar aracımdaki çakmak küllük çalındııgı için çakmak yerine kapak yada kendini fazla belli etmeyen ufak çakmak-usb çeviricilerden aramaya basladım ve ebayde böyle bir kapak buldum Mustang power outlet plug cap lighter replacement ares | eBay
sizce nasıl türkiye de temin edebilcegimiz bir yer var mı yada burdan alısveriş nasıl yapılıyor yardımcı olursanız seviniirm.
tavsiyelerinizi bekiyorum...

arkadaslar aracımdaki çakmak küllük çalındııgı için çakmak yerine kapak yada kendini fazla belli etmeyen ufak çakmak-usb çeviricilerden aramaya basladım ve ebayde böyle bir kapak buldum Mustang power outlet plug cap lighter replacement ares | eBay
sizce nasıl türkiye de temin edebilcegimiz bir yer var mı yada burdan alısveriş nasıl yapılıyor yardımcı olursanız seviniirm.
tavsiyelerinizi bekiyorum...

Boyutları Uygunsa Çok Şıkmış:eek:key:

ewt çok şık duruyor farklı yazılardada var kararsız kaldım böyle bir kapak mı yoksa usb girişlisimi

Ürünleri alırken tam olarak boyutlarını satıcıya sormanı tavsiye ederim.

Öneri istersen araçtan fazladan zevk almanı sağlayacak bir modifiye söyleyeyim.
Çakmağı söküp, yerine engine start/stop düğmesi takıyorsun. Tıpkı bu senin gösterdiğin gibi ama göstermelik değil, fonksiyonel.

Çalışma şekli de şöyle oluyor:
- Anahtarı takıp, yarım kontakt yapıyorsun ve kolunu kol dayamana koyup şöyle bir rahatlıyorsun.
- O sırada araç kendine gelip, kokpitteki ışıkları söndürüp, çalıştırma durumuna geldiğinde ufak bir parmak hareketiyle orta konsoldaki butona basıp aracı çalıştırıyorsun, el frenini indiriyorsun, yola devam ediyorsun :)

İyi bir elektrikçin varsa bağlantıları rahatça yaptırabilirsin, zor bir olay değil. Butonu da ebay ve benzeri yerlerden temin edebilirsin.

Eğer ki temin edersen mesajlasalım .. Çok hoşuma gitti

Çakmağı söküp, yerine engine start/stop düğmesi takıyorsun. Tıpkı bu senin gösterdiğin gibi ama göstermelik değil, fonksiyonel.

- Anahtarı takıp, yarım kontakt yapıyorsun ve kolunu kol dayamana koyup şöyle bir rahatlıyorsun.
- O sırada araç kendine gelip, kokpitteki ışıkları söndürüp, çalıştırma durumuna geldiğinde ufak bir parmak hareketiyle orta konsoldaki butona basıp aracı çalıştırıyorsun, el frenini indiriyorsun, yola devam ediyorsun :)

İyi bir elektrikçin varsa bağlantıları rahatça yaptırabilirsin, zor bir olay değil. Butonu da ebay ve benzeri yerlerden temin edebilirsin.
süper fikir bence:eek:key:

Kadir 'e katılıyorum gerçekten güzel bir fikir aceba masrafı ne olur :D

tıpkı ford focuslardaki gibi, bu fikir güzel ama pekte kolay değil yani bunu yapacak usta iyi ustadır oda iyi para ister. arkadaşın dediği basit kapaklar var üstünde 12V yazan açıp kapatabiliyosun hatta bagajlardaki çakmak girişinde oluyor, bundan bende arıyorum.

ewt fikir güzel iyi bir ustayla biraz masraf yapılınca hoş durur. ben usb çevirici takmaya karar verdim uzun yolda telefonu da şarj edebilirim hemde kapatmış olurum. ama çakmaklıga tam otursun istiyorum dısarda cıkıntısı olmasın bir kac tane buldum fikirlerinizi paylasırsanız sevinirim kullananlar varsa daha önerileri cok makbule gecer.
GRIFFIN ORIJINAL USB 2 Lİ ARAÇ ŞARJI VE KABLOSU FIRSAT ÜRÜNÜ sahibinden.com'da - 94767904
Orijinal Belkin Araç için USB Şarj Adaptörü sahibinden.com'da - 97283029

Geri
Üst Alt