Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ücretli Geçiş Cezası ( OGS / HGS )

PATRON

Administrator
Geçen gün dalgınlıkla arabamda HGS olmasına rağmen OGS'den geçiş yaptım çıkarkende HGS'den çıkış yaptım. Tabii haliyle ceza olarak 148 TL gibi mi ne ceza tutarı yazdı bunu nasıl halletmem gerekir arkadaşlar? Sonucunda ilk girişi yanlış girişten girdim çıkarken doğru çıktım. Bu halledilebilirmi, nereye müracat etmem gerek?

Geçen gün dalgınlıkla arabamda HGS olmasına rağmen OGS'den geçiş yaptım çıkarkende HGS'den çıkış yaptım. Tabii haliyle ceza olarak 148 TL gibi mi ne ceza tutarı yazdı bunu nasıl halletmem gerekir arkadaşlar? Sonucunda ilk girişi yanlış girişten girdim çıkarken doğru çıktım. Bu halledilebilirmi, nereye müracat etmem gerek?

HGS geçtiğin aracın plakasına kayıtlı ise karayollarını telefonla arayıp konuyu anlat sıkıntı olmaz.

Evet HGS geçtiğim aracın plakasına ait

O zaman 444 11 17 numaralı telefonu ara aynen konuyu anlat hesabından normal geçiş ücreti yansıtırlar, eğer fazla çekim yapılmış ise fazla alınan ücret HGS hesabına geri aktarılır.

Bende hgs olmasına rağmen başıma 2 defa ayrı günlerde kaçak geçiş uyarısı geldi. Bu sistemin düzgün çalıştığını şahsen düşünmüyorum. arada sırada internetten borç var mı diye bakıyorum ama şimdilik bir şey yok.

Aradım arkadaşlar sordum, önemli olan çıkış yeriymiş ve doğru çıkış yapmışım. En uzak yeri baz alarak düşüyormuş hesabımdan. Yani cezaya maruz kalmayacakmışım. :)

Geçen sene yaz tatilinde kartı unutmuşuz,Aydın otobanından girerken kaçak girdik..Sonra shellden kart aldık çıkarken okuttuk ve sorun olmamıştı..Sen yazınca aklıma geldi Serbay.. :)

Geri
Üst Alt