Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön takım tıkırtı sesi

Sahin28

Kayıtlı Üye
Slm arkadaşlar benim aracımda ufak çukurlara bile düşse tak tak ses yapiyordu ön takım istiyor dedim rot cuya gittim ön takim saglam ses ön viraj lastik ler değişecek dedi sanko dan aldim taktirdim ses tam olmasada azaldi bir hafta olmadan tekrar cogalmaya başladı gene rotcuya gittim gene lastikten dedi baska rotcuya gittim oda viraj lastiginden dedi bi usta dedi orjinal al bende golf varken devamlı degisiyordum dedi orjinali ici ipli dedi sizce arkadaşlar basina gelen varmı yardım lutfen.

eski toledom da aynı sorun vardı amortisörleri orjinalleriyle değiştirdim alt takımı kople sıfırlattım hepsi orjinaliyle değişti. değişmeyen parça bırakmadım 3000 binden fazla masraf yaptım ses yine kesilmedi ustalar artık hocam ses yok siz uyduruyorsunuz demeye başladılar en sonunda sattım aracı kurtuldum

Viraj demirine teker iç lastiği sikica sardirin temas halinde demir lastige vurmadigi icin baskiyi kaldiracak garip sesler cikmasini engelleyecektir. zaten usta bu isin ehliyse gerekli baglantilarida saglam yapacaktır birde bu şekilde deneyin derim arastirirsaniz biri golfe yaptirmis uzun vadede de memnun kalmis.

Slm arkadaşlar benim aracımda ufak çukurlara bile düşse tak tak ses yapiyordu ön takım istiyor dedim rot cuya gittim ön takim saglam ses ön viraj lastik ler değişecek dedi sanko dan aldim taktirdim ses tam olmasada azaldi bir hafta olmadan tekrar cogalmaya başladı gene rotcuya gittim gene lastikten dedi baska rotcuya gittim oda viraj lastiginden dedi bi usta dedi orjinal al bende golf varken devamlı degisiyordum dedi orjinali ici ipli dedi sizce arkadaşlar basina gelen varmı yardım lutfen.

Geçtiğimiz hafta aynı sorun bende oldu. Motor takozunu, viraj denge çubuklarını, alt tablaları, ve iki tane daha lastik vardı viraj demir lastiği değişince düzeldi :) Sesin nerden geldiğine ve tıkırtılara bağlı patlamış amortisör de benzer ses yapabilir. Motor Kulağıda yapabilir... Sağlam bi ustaya göstermekte fayda var...

Geri
Üst Alt