Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çamurluk içi yalıtım

Erkki

Kayıtlı Üye
Merhaba Dostlar,

MK3 Leonlar'da kronik sorunlardan biri sanırım ses yalıtımı, bu nedenle geçtiğimiz haftalarda bagaj bölümünde sac kısmına bitüself ile kendimce kaplama gerçekleştirdim ve bagaj sacından gelen sesi tam olarak kesemesem de minimize etmeyi başardım.
Sıradaki hedefim ise tekerleklerin çamurluk tamburlarına(tamburun içte kalan üst kısmı) bitüself kaplamak. acaba tekerlekleri söküp içteki çamurlukları kolaylıkla çıkarabilir miyiz, işin kolayı nedir?
tekerlekleri çıkarmadan gözle incelediğimde sanki plastik tırnaklarla tutturulmuş gibi duruyor, kendim sökebilir, takabilir miyim sonra elimde kalmasın.

fazla zorlanacağını sanmıyorum. yalnız çalışmalarından bir kaç foto ekleseydin görsellik açısından zengin olurdu.
güzel günlerde kullan emeğine eline sağlık

Serhat hocam bu işi tekerlikleri sökmen lazım saglıklı sonuc almak için @seçkin2001 yardımcı olur sana sen yeterki müsait bi yer ayarla sanayinin gülü o halleder

Beni EDS ler İYİ tanır

@KİREÇ bizim yavruyla çok görüşemiyoruz kendileri genelde haftaiçi otoparkta uyumayı tercih ediyor, haftasonu bagajın fotoğraflarını çeker koyarım :)
@dadaş34 hocam o zaman bi operasyon yapmak lazım @seckin2001 kendileri istanbula teşrif ederlerse müsait bir zamanını yakalarım :)

Valla ses yalıtımı için sadece bütiself işe yaramıyor onun görevi ayrı onunla iyice kapladıktan sonra 8-10mm kalın kendinden yapışkanlı ses yalıtım süngeri ile üzerinden yeniden kaplama yapmanız gerekiyor yoksa seste çok abartı kesilme olmaz.
Birde çamurluk içinden önce arka koltuk altını kaplama yapmanızı tavsiye ederim genel olarak ses oradan geliyor

kurye ile elden teslime verildi

Valla ses yalıtımı için sadece bütiself işe yaramıyor onun görevi ayrı onunla iyice kapladıktan sonra 8-10mm kalın kendinden yapışkanlı ses yalıtım süngeri ile üzerinden yeniden kaplama yapmanız gerekiyor yoksa seste çok abartı kesilme olmaz.
Birde çamurluk içinden önce arka koltuk altını kaplama yapmanızı tavsiye ederim genel olarak ses oradan geliyor

ses yalıtım süngerlerini duymuştum ama çok detaylı araştırmadım yalıtım süngerini de uygulamayı sanırım işi bilen ellere bırakmak gerekir.
asıl hedefim zaten dediğin gibi arka koltukların ordaki çamurluklar

ses yalıtım süngerlerini duymuştum ama çok detaylı araştırmadım yalıtım süngerini de uygulamayı sanırım işi bilen ellere bırakmak gerekir.
asıl hedefim zaten dediğin gibi arka koltukların ordaki çamurluklar
Bitüself i yaptığın gibi uygulama yapıyorsun aynı işlem ama önemli olan altında hiç hava kalmaması o zaman sonuç süper oluyor. Benim daha önce aldığım bir yer vardı izmirden kargo yapıyor ama 10mt satıyordu sanırım bulursam faturayı adresini veririm

discolarda barlarda kullanılan sünger kendınden yapışkanlı ses izalasyonları var.bunlar 0.5 mm 1 cm 2 cm çeşit ceşit.1 cm olan iş görür on numara ses keser.bitüsf iş görmez...bitüselfi çok amaçlı yalıtım malzemesidir.malzemenın üstünde sesi keser demez
bundan lazım ,
Yumurta Renkli Ses Yalıtım Süngeri | Yanmaz | Yumurta | Piramit | Kumaş | Kaplı | Panel | Ahşap | İzolasyonlu | Camları | Pencereleri | Kapıları | Firmaları | Akustik Firması | Malzemeleri | Malzemesi | Panoları | Kumaşları | Ürünleri | Uygulamacı Bayiisi | Arslan | Akustik Foam | Bondeks | Adetaş ...

Bu uygulamadki ince detay sıcak ve soguk havada malzemenin stabil kalmasıdır.
Maalesef ucuz ürünlerde bu cok mümkün olmuyor...
Arac -20 ve +50 dereceleri görüyor.

Geri
Üst Alt